Latające elektryczne taksówki już za 2 lata w Chicago


ADMIN 26 marca, 2023

artykuł

Czy to możliwe, że już za dwa lata w Chicago powietrzne, elektryczne taksówki stworzone przez firmę Archer Aviation będą woziły pasażerów na lotnisku? Obecnie wyglądają kosmicznie i co ciekawe, zdobyły już wszystkie wymagane zgody na loty.

Ma to być jedna z pierwszych okazji dla fanów lotnictwa, aby doświadczyć przelotu pasażerskim, elektrycznym dronem. Warunkiem jest oczywiście cierpliwość, bowiem na taką atrakcję trzeba będzie poczekać dwa lata, a także posiadanie wystarczającej ilości gotówki.

Linie lotnicze United Airlines oraz firma Archer Aviation właśnie podpisały umowę, aby otworzyć pierwszą komercyjną trasę dla elektrycznych, latających taksówek. Loty mają odbywać się na trasie między centrum miasta a lotniskiem O'Hare International. Producenci pasażerskich dronów zapewnili, że posiadają już wszystkie zgody na taką działalność. Pierwsza taka taksówka rodem z "Blade Runnera" ma przewieźć pasażerów już w 2025 roku.

United Airlines ma swoją siedzibę w Chicago, a lotnisko O'Hare w Rosemont to jednocześnie popularniejsze miejsce dla lotów przesiadkowych. Pasażerowie często narzekali, że dojazd z lotniska do centrum miasta trwa zbyt długo. Gdy nie było zbyt dużego ruchu na autostradzie, zwykle zajmowało to 35 minut, lecz w godzinach szczytu bywało tak, że podróż trwała godzinę, a nawet dłużej. Co więcej, problemu nie rozwiązał nawet podmiejski pociąg, ponieważ trasę z centrum Chicago na lotnisko pokonywał w około 45 minut.

Teraz rzekomo wszystko to ma ulec poprawie za sprawą powietrznych taksówek. Firma Archer oceniła, że lot ich wyjątkowym pojazdem z centrum Chicago na lotnisko potrwa zaledwie 10 minut. Ponadto taka trasa ma być dla pasażerów "konkurencyjna cenowo", ale póki co brak konkretnych informacji na temat kosztów. Wiadomo jednak, że na początku powietrzne taksówki posłużą prawdopodobnie tylko najbogatszym pasażerom, którzy będą gotowi słono zapłacić, aby skrócić do minimum czas podróży.

Taksówki powietrzne używają silników elektrycznych i akumulatorów, a więc są w pełni ekologiczne. To zgodne z najnowszą strategią władz Chicago.

“Ta nowoczesna technologia sprawi, że nie będziemy zanieczyszczać środowiska naturalnego. Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Chicago będą pierwszymi w kraju, którzy skorzystają z tej innowacyjnej i zarazem wygodnej formy podróży” - skomentował burmistrz Chicago Lori Lightfoot.

Archer Aviation zapewniła, że jej futurystyczne pojazdy będą mieć na pokładzie najbardziej zaawansowane technologie. Mają być ponoć wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które pozwolą pilotom monitorować lot i zapewnić wygodę oraz bezpieczeństwo pasażerom podczas startów i lądowań. Co więcej, będą się one odbywały w pełni autonomicznie, tak aby do minimum wykluczyć możliwość błędu popełnionego przez pilotów.

Powietrzne taksówki osiągną maksymalną prędkości dochodzącą do 240 km/h. Dzięki temu pozwolą pasażerom dotrzeć do celu bardzo szybko i bezpiecznie, unikając zatłoczonych dróg i autostrad.

Imponujący ma być również zasięg taksówek powietrznych. Firma Archer Aviation zapewniła, że ich pojazdy będą w stanie przelecieć dystans od 60 do nawet 100 km na jednym ładowaniu akumulatorów. Pokład pomieści od dwóch do czterech pasażerów w zależności od modelu latającej taksówki.


Udostępnij:

Najnowsze wpisy