Amazon oferuje leki na receptę w ramach abonamentu

Amazon zdecydował się na dość niecodzienne rozwiązanie o nazwie RxPass. W ramach nowej subskrypcji wszyscy ci, którzy korzystają z usługi abonamentowej platformy mogą zyskać dostęp do leków na receptę. Cena jest stosunkowo niska, a usługa ma znacznie ułatwić dostęp do medykamentów.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

RxPass, bo to o niej mowa, jest całkiem nową i ciekawą subskrypcją Amazonu. Usługa kosztuje zaledwie 5 dolarów, ale do tego trzeba doliczyć standardowy abonament Prime, który w Polsce kosztuje 49 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie. Co więcej, opłata obejmuje koszt dostawy, jest dodawana do opłaty Prime oraz jest zryczałtowana. Nie wzrośnie, jeśli w którymś miesiącu będziemy potrzebowali zrealizować więcej recept.

Ponadto leki mogą być dostarczane co miesiąc lub co kwartał, w zależności od naszych potrzeb. W ramach subskrypcji otrzymamy leki, które stosowane są przy ponad 50 powszechnych dolegliwościach i chorobach. Są to między innymi środki na wysokie ciśnienie krwi, stany lękowe, utratę włosów czy refluks żołądkowo-przełykowy.

Zaznaczono również, że dzięki abonamentowi nie musimy już porównywać cen leków w wielu aptekach ani obliczać wysokość składki ubezpieczeniowej. Lista wszystkich dostępnych leków jest opublikowana na stronie Amazon Pharmacy, na której możemy wyszukać je również po dolegliwościach, co jest bardzo wygodne w przypadku gdy przepisane nam leki nie były nam do tej pory znane.

Zobacz także: Sok z ziemniaków ochroni przed nowotworami i spowolni starzenie organizmu?

Według Amazonu, już ponad 150 milionów Amerykanów ma dostawać jeden lek lub więcej właśnie dzięki wprowadzeniu nowej subskrypcji RxPass. Niestety z usługi nie skorzystacie w Polsce, bowiem póki co dostępna jest ona tylko i wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Takie nowatorskie rozwiązanie zapewne będzie korzystne dla tych, którzy mają problem z przemieszczaniem się lub po prostu mają zbyt mało czasu i za dużo na głowie, aby zapamiętać o realizowaniu recept na bieżąco.

Warto dodać, że dostawę leków można na bieżąco monitorować, ponieważ serwis udostępnia aktualizacje statusu. Z usługi RxPass możemy zrezygnować w każdym momencie, a subskrypcja zostanie anulowana, jeżeli tylko zdecydujemy się zrezygnować z abonamentu Prime.

TAGI: ,
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *