Bill Gates krytykuje Elona Muska: szczepionki są ważniejsze niż lot na Marsa


ADMIN 9 lutego, 2023

artykuł

Dwaj bohaterowie artykułu, czyli Bill Gates i Elon Musk, to popularni i jedni z najbogatszych ludzi na świecie, którzy swój dorobek zawdzięczają rynkowi nowych technologii. Wiele wskazuje, że na tym kończą się chyba podobieństwa między panami, co można wywnioskować po niedawnym wywiadzie udzielonym przez byłego szefa firmy Microsoft.

Pierwszy z panów zapytany został o Elona Muska podczas wywiadu dla BBC, w którym odniósł się m.in. do planów marsjańskiej misji firmy SpaceX, która właśnie przygotowuje się do orbitalnego lotu gigantycznego statku Starship. Bill Gates na pytanie o to, czy uznaje Muska za filantropistę, odpowiedział:

Firmy takie jak Tesla na pewno mają pozytywny wpływ, nawet gdy nie można uznać ich za działania filantropijne. Myślę, że nadejdzie taki dzień, kiedy dzięki swojej pomysłowości Elon Musk dołączy do grona filantropów.
W rozmowie poruszona została również kwestia kosmicznych planów Muska, w tym lotu na Marsa, które zdaniem Gatesa nie są najlepszym pomysłem na wykorzystanie pieniędzy. Miliarder stwierdził, że tak dużą sumę pieniędzy lepiej byłoby wydać na ważniejsze cele.


Udostępnij:

Najnowsze wpisy