Bill Gates krytykuje Elona Muska: szczepionki są ważniejsze niż lot na Marsa

Dwaj bohaterowie artykułu, czyli Bill Gates i Elon Musk, to popularni i jedni z najbogatszych ludzi na świecie, którzy swój dorobek zawdzięczają rynkowi nowych technologii. Wiele wskazuje, że na tym kończą się chyba podobieństwa między panami, co można wywnioskować po niedawnym wywiadzie udzielonym przez byłego szefa firmy Microsoft.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 1 min

Pierwszy z panów zapytany został o Elona Muska podczas wywiadu dla BBC, w którym odniósł się m.in. do planów marsjańskiej misji firmy SpaceX, która właśnie przygotowuje się do orbitalnego lotu gigantycznego statku Starship. Bill Gates na pytanie o to, czy uznaje Muska za filantropistę, odpowiedział:

Firmy takie jak Tesla na pewno mają pozytywny wpływ, nawet gdy nie można uznać ich za działania filantropijne. Myślę, że nadejdzie taki dzień, kiedy dzięki swojej pomysłowości Elon Musk dołączy do grona filantropów.

W rozmowie poruszona została również kwestia kosmicznych planów Muska, w tym lotu na Marsa, które zdaniem Gatesa nie są najlepszym pomysłem na wykorzystanie pieniędzy. Miliarder stwierdził, że tak dużą sumę pieniędzy lepiej byłoby wydać na ważniejsze cele.

Lot na Marsa to bardzo droga operacja. Za takie pieniądze można by kupić szczepionki na odrę, co pozwoliłoby uratować ludziom życie za tysiąc dolarów na jedną osobę.

W tym miejscu warto dodać, że nie jest to pierwsza potyczka obu panów jeśli chodzi o poglądy. Zapewne mają do siebie sporo szacunku, ale chyba odrobinę mniej sympatii. Wystarczy chociażby wspomnieć o wpisie Muska na Twitterze z 2020 roku, kiedy to opisał swoje rozmowy z były szefem Microsoftu jako rozczarowujące.

Zobacz także: Robot Boston Dynamics robi salto niczym parkourowiec!
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *