Call of Duty: Mobile porady, hacki i sztuczki ułatwiające grę


ADMIN 16 stycznia, 2023

artykuł

Call of Duty: Mobile mimo upływu lat nadal pozostaje jedną z najpopularniejszych gier na Androida i iPhone'a, zarówno w rozgrywce wieloosobowej, jak i Battle Royale.

CoD Mobile to mocna mieszanka akcji, zarówno w rozgrywce wieloosobowej, jak i Battle Royale. Jeśli jesteś nowy w tej grze to masz wiele do zrobienia, aby zacząć wygrywać mecze i zwiększać swoje PD. Przyjrzyjmy się zatem, jak najlepiej grać Call of Duty: Mobile, korzystając z naszych porad i wskazówek.

Niestety gra nie oferuje tradycyjnej opcji logowania czyli podania nazwy użytkownika/hasła, a więc musisz użyć Facebooka, swojego konta Call of Duty Activision lub grać jako gość. Jeśli korzystasz z logowania na Facebooku, będziesz mógł przenieść swój profil na inne urządzenie w przypadku gdy kupisz nowy telefon lub będziesz chciał na przykład grać na tablecie. Czasami pojawiają się zachęty do korzystania z innego rodzaju logowania, być może uda ci się uzyskać inną postać do łączenia się z kontem Call of Duty, na co warto zwrócić uwagę.

Podłącz słuchawki! Ścieżka dźwiękowa Call of Duty: Mobile jest znakomita, a także pomaga lepiej zorientować się w tym, co się wokół ciebie dzieje. Dzięki temu będziesz w stanie zlokalizować kroki i usłyszeć odgłos wyciszonego karabinu snajperskiego. Ponadto będziesz potrzebował stabilnego połączenia z Internetem. Jest to gra wieloosobowa w czasie rzeczywistym, nie ma trybu offline, a więc musisz być online. Uważaj na swój limit danych lub połącz się z Wi-Fi, chociaż gra tak naprawdę nie zużywa dużo limitu transferu.

Jeśli wydaje się, że się zawieszasz lub ciągle poruszasz się po tym samym obszarze, prawdopodobnie jest to spowodowane zerwaniem połączenia. Spróbuj wyłączyć i włączyć Wi-Fi albo ponownie uruchomić router lub telefon, aby spróbować rozwiązać problem.

Podłącz kontroler kontrolera Xbox lub Play Station! Wiedz, że możesz podłączyć kontroler konsoli, aby grać na telefonie komórkowym. Podczas gry będziesz sparowany z innymi osobami korzystającymi z kontrolerów, a więc nie uzyskasz nieuczciwej przewagi. Najpierw podłącz kontroler do swojego urządzenia przez Bluetooth, a następnie przejdź do zakładki ustawienia > kontroler. To tam możesz zobaczyć, kiedy kontroler jest podłączony i dostosować różne opcje.

W Call of Duty: Mobile dostępnych jest wiele ustawień i opcji, a najlepsze zależy w dużej mierze od tego, jak lubisz grać i na jakim telefonie lub tablecie grasz. Warto poświęcić czas na przetestowanie wszystkich opcji.

Wybierz tryb zaawansowany! Istnieją dwie metody sterowania, prosta lub zaawansowana, które zostaną przedstawione na początku gry. Prosta umożliwia automatyczne strzelanie, ale zaawansowana daje ci pełną kontrolę i to właśnie ją powinieneś wybrać, nawet jeśli oznacza to trochę więcej praktyki.

Włącz w opcjach przycisk leżenia, aby umożliwić dropshot. W niedawnej aktualizacji dodano opcję przejścia bezpośrednio do leżenia zamiast długiego naciskania przycisku kucania. Przycisk leżenia jest domyślnie wyłączony, ale jeśli go włączysz, będziesz mógł rzucić się na ziemię i walczyć dalej, czyli wykonać ruch zwany dropshotem. Jest popularny w PUBG i staje się bardzo powszechny w COD: Mobile od czasu dodania nowej opcji sterowania.

Call of Duty Mobile triki i wskazówki

W trakcie gry będziesz zdobywać PD potrzebne do awansu i odblokowania dodatkowych miejsc na wyposażenie. Możesz mieć 10 różnych zestawów wyposażenia, każdy z bronią główną i dodatkową, granatami, umiejętnością operatora i trzema dodatkami, a to oznacza, że możesz wybrać inny zestaw wyposażenia dla różnych map.

Mądrze wybieraj broń. Twój ekwipunek decyduje o tym, z czym wejdziesz do gry – a to będzie się zmieniać w zależności od mapy i trybu gry. Mapy takie jak Killhouse, Hijacked i Nuketown świetnie nadają się do pistoletów maszynowych, ponieważ umożliwiają walkę w zwarciu, a mapa taka jak Crossfire świetnie nadaje się do broni o większym zasięgu. Posiadanie 10 zestawów wyposażenia oznacza, że możesz zmieniać je w trakcie meczu, aby dopasować je do sytuacji.

Ulepszaj swoją broń. Nagrody mogą zapewnić ci karty broni do ulepszeń, a może to być wszystko, od dodania lunety po przedłużenie lufy. Wykres charakterystyki broni pokaże wpływ wprowadzonych zmian, czyli jak dana broń będzie zachowywać się w grze.

W trybie wieloosobowym tak naprawdę nie możesz się ukryć, chociaż możesz pozostać poza zasięgiem wzroku lub znaleźć kąt lub budynek, w którym można się zaczaić. Kamuflaż nie ma większego znaczenia, ponieważ czerwone ślady twojego żołnierza można dostrzec nawet podczas ukrywania się. Możesz zostać zauważony przez UAV i umieszczony na mapie - pamiętaj więc, że nie jesteś niewidzialny.

Nie ubieraj się na czerwono! Istnieje wiele czerwonych skórek/strojów, a to może zdezorientować twoją drużynę. Jeśli ktoś zobaczy błysk czerwieni, może łatwo pomyśleć, że to wróg. Unikanie czerwonego koloru może pomóc twojej drużynie skupić się na tym, z kim walczą – co jest szczególnie ważne w trybie hardcore.

Ponieważ nie możesz się ukryć, pozostawanie w bezruchu jest twoim wrogiem. Stale poruszaj się, aby wróg nie mógł cię namierzyć. Umiejętnością do opanowania jest ostrzeliwanie z biodra, jednocześnie utrzymując wroga na celowniku. Gdy skończy ci się amunicja, schowaj się za osłoną i wyskocz ponownie, by zaatakować. To proste użycie osłony, ale działa naprawdę dobrze. Możesz nacisnąć przycisk w dół podczas biegu, aby wykonać ślizg. Jest to nieprzewidywalne i daje znacznie większą szansę na ukrycie się i uniknięcie strzału.

Używaj sprintu! Sprint powoduje, że możesz poruszać się szybciej. Aby to zrobić, możesz przesunąć kontroler do przodu lub nacisnąć przycisk sprintu. Jest też opcja menu "zawsze sprintem" – ale używaj jej ostrożnie, bowiem czasami oznacza to, że nie możesz zatrzymać się dokładnie tam gdzie chcesz i możesz przez pomyłkę wpaść na wroga. Jest to świetna opcja, gdy używasz. W grze jest też Perk, który sprawi, że będziesz szybszy.

Pistolet to świetna broń poboczna, która z bliska powali ludzi równie łatwo jak karabin. Często szybsze jest przełączenie na pistolet niż przeładowanie broni podstawowej. Świetnie sprawdza się na mapach takich jak Nuketown. Unikaj jednak tłumika, bo zmniejsza on zasięg broni, ale dzięki Rusznikarzowi możesz sprawić aby był bardziej skuteczny.

Używaj granatów. Kiedy walka staje się zacięta, często nie ma czasu na złapanie granatu, ale jest to świetny ruch otwierający - na mapach takich jak Killhouse i Nuketown przerzucenie granatu z jednego końca na drugi jest dość łatwe i może szybko powalić wroga. Tylko postaraj się nie wpaść na swój własny granat i upewnij się, że odporność na otwarcie wygasła. Czasami wróg upuszcza granat, gdy umiera i jest to coś, na co należy bardzo uważać. Jeśli znajdziesz się zbyt blisko gracza, którego właśnie zabiłeś, jego granat może cię zabić.

Granat samoprzylepny jest świetny, ponieważ nie odbija się ani nie toczy, a więc warto opanować jego używanie. Wyrzuć go przez okno lub rzuć nim o ścianę, a on już tam zostanie. Świetnie nadaje się do usuwania snajperów z pomieszczeń lub eliminowania wrogów ukrywających się za skrzyniami.

Likwiduj wrogie samoloty. Niewidzialny śmigłowiec i VTOL mogą naprawdę zaszkodzić twojej drużynie, ale możesz je łatwo zestrzelić. W tym celu możesz skorzystać z LKM. Alternatywnie, jeśli masz umiejętność Wróbla, użyj z wybuchowymi strzał, gdyż kilka trafień nimi zniszczy samolot. Oczywiście w grze jest FHJ-18, który dość szybko zablokuje i zakończy serię ataków.

W trybach takich jak Linia frontu i Team Deathmatch podejmij walkę z wrogiem. Wstrzymywanie się oznacza, że wypadasz z gry i nic nie robisz, podczas gdy twoi koledzy z drużyny są pochłonięci walką. Znajdź te strategiczne punkty na mapach i zdominuj je, przyszpilając wroga.

Granaty dymne są naprawdę bardzo przydatne w przypadku gdy wróg cię przygwoździł. Również jeśli w jakimś budynku jest snajper, którego nie możesz ominąć, wrzuć granat dymny przez okno. Kolejna zaleta to zapewnienie sobie osłony podczas wycofywania się przed niezwyciężonym odrodzonym wrogiem. Jest to również bardzo przydatne w trybie Dominacji, gdy zajmujesz lokalizację i nie chcesz, żeby wróg cię dostrzegł.

Wybierz wyposażenie dla konkretnej mapy i drużyny. Mapy dla wielu graczy zachęcają do różnych stylów rozgrywki. Na przykład Crossfire ma wiele miejsc dla snajperów, podczas gdy Nuketown nie. Zmieniaj wyposażenie, aby dopasować je do każdej mapy i drużyny - jeśli masz pięciu graczy z karabinami snajperskimi w Nuketown, możesz mieć problemy ze znalezieniem miejscówki lub wrogów i przez to rozgrywka będzie dla ciebie nieco nudna. Bądź gotów na zmianę, aby zmaksymalizować wydajność zespołu.

Jeśli grasz na mapie Porwany (łódź), przez łódź prowadzi tajne przejście, które zabierze cię z jednego końca na drugi. Dzięki temu możesz niespodziewanie znaleźć się za wrogiem i go zaskoczyć. Po prostu wejdź do kabiny i poszukaj dziury w podłodze.

Szukając w internecie darmowych sposobów na zdobycie zasobów i innych ułatwień na pewno natkniesz się na sporo fejkowych generatorów, zwykle są zatytułowane Call of Duty: Mobile hack lub CoD Mobile cheats. Nigdy z nich nie korzystaj! Niemal w każdym przypadku mają one na celu wyłudzenie od ciebie pieniędzy, a ostatecznie i tak nie otrzymasz obiecanych zasobów. Czy istnieją kody do Call of Duty Mobile? Wygląda na to, że nie, twórcy nie wprowadzili do gry kodów, które mogłyby urozmaicić graczom rozgrywkę. Natomiast wszystkie dostępne w sieci modyfikacje, łatki i dodatki mogą ci bardziej zaszkodzić niż pomóc, a więc jeśli już musisz je przetestować, licz się z ryzykiem zainfekowania twojego urządzenia lub nawet utratą konta.


Udostępnij:

Najnowsze wpisy