ChatGPT wygenerował darmowe klucze do aktywacji systemu Windows 95!

Mimo iż ChatGPT przez wielu jest nazywany technologicznym przełomem, to momentami jego możliwości są wykorzystywane do naprawdę niecodziennych zastosowań. Tym razem pewnemu Youtuberowi udało się dzięki czatowi uzyskać klucze aktywacyjne do systemu Windows 95!

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

ChatGPT stale zyskuje na popularności, a jego użytkownicy coraz częściej testują jego możliwości na różnorodnych, często całkiem dziwnych polach.

Youtuber o nicku Enderman postanowił zbadać szanse na wygenerowanie klucza aktywacyjnego do systemu operacyjnego Windows 95. Jak się okazało, ChatGPT był w stanie poradzić sobie z takim zadaniem.

Udało się to dzięki względnie prostemu mechanizmowi generowania kluczy, opartemu m.in. o dzień czy rok, w którym utworzono kod. Zastosowanie znanej w całej sieci zasady tworzenia kluczy i dokładne zaordynowanie jej chatbotowi sprawiło, że sztuczna inteligencja był w stanie wygenerować aż 30 kluczy umożliwiających pełną aktywację Windows 95!

Warto nadmienić, że część stworzonych przez tę usługę kodów okazała się być niewłaściwa. Na przeszkodzie stanęły bowiem ograniczone możliwości ChatGPT w zakresie analizy matematycznej. Możemy jednak śmiało założyć, że z biegiem czasu zdolności tego narzędzia staną się znacznie większe i być może pozwolą na pozyskanie kluczy do nowszych systemów Windows. Rzecz jasna stałoby to w sprzeczności z prawem, w przeciwieństwie do Windowsa 95, który od dawna nie jest już wspierany przez Microsoft.

Zobacz także: Od teraz możesz wysłać każdemu prywatną wiadomość na TikToku
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *