Chiński ChatGPT ma pojawić się w wyszukiwarce Baidu już w marcu

Chińczycy też chcą mieć swój ChatGPT! Z ostatnich doniesień wynika, że użyją go w wyszukiwarce Baidu już w marcu tego roku. Czy w Państwie Środka również wzbudzi ogromne zainteresowanie?

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

ChatGPT budzi sporo emocji i aktualnie jest jednym z najpopularniejszych tematów w świecie technologii. Wygląda na to, że zaawansowany chatbot, który wykorzystuje model lingwistyczny oparty na uczeniu maszynowym, będzie w stanie całkowicie zmienić obraz rzeczywistości wokół nas. Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też inwestuje miliardy dolarów w badania nad rozwojem tej technologii. Jak widać, Chińczycy również są tego świadomi i już tworzą swoją wersję modelu językowego.

Baidu ogłosiło prace nad konkurencją dla ChatGPT jeszcze w 2021 roku. Od tamtej chwili wydawało się, że postępy w tym kierunku nie idą zbyt szybko. Podobno impulsem do ich przyspieszenia mogła być się premiera publicznej wersji GPT-3 od OpenAI, zaszytej do aplikacji ChatGPT, czyli chatbota, wykorzystującego wspomniany model lingwistyczny, a więc sztuczną inteligencję wyszkoloną do pisania tekstów.

Chińczycy doskonale wiedzą jak wielki wpływ na świat może mieć tak rozwinięty chatbot. Możemy tylko zakładać, że jeśli jakiejś firmie udałoby się wyprzedzić OpenAI, będzie ona mogła dyktować warunki w wielu aspektach świata technologii.

Pozostaje tylko pytanie – czy firmie Baidu uda się tego dokonać? O tym mamy przekonać się w marcu. Pewne jest na razie jedynie to, że będą mieli monopol w samych Chinach, ponieważ dostęp do zachodnich aplikacji i serwisów jest tam mocno ograniczony.

Zobacz także: ChatGPT odrabia za uczniów prace domowe. DetectGPT rozwiąże problem?
TAGI: , ,
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *