Czy sieć 5G odnotuje 2 mld użytkowników jeszcze w tym roku?

Analitycy z firmy Omdia opublikowali przewidywania dotyczące stale rosnącej popularności sieci 5G. Okazuje się, że już za kilka lat liczba użytkowników 5G może sięgnąć blisko 6 miliardów!

Fomen Fomen
Przeczytasz w 1 min

Sieć 5G, mimo że istnieje w przestrzeni już od kilku lat, nadal cieszy się stale rosnącą popularnością. Na to bowiem wskazują najnowsze dane firmy analitycznej Omdia.

Informacje przekazane przez analityków mówią, że pod koniec 2022 roku obecnych było około 1,5 mld subskrybentów sieci 5G. W samym ubiegłym roku ze standardu łączności zaczęło korzystać około 455 mln nowych odbiorców, a to stanowi duży, bo aż 14-procentowy sekwencyjny wzrost w ujęciu kwartał do kwartału.

Popularyzacja technologii 5G ma postępować również w kolejnych latach. Zdaniem agencji Omdia, do końca bieżącego roku aktywnych będzie około 2 mld połączeń, natomiast w 2027 roku ta liczba sięgnie niemal 6 mld!

Tak ogromny wzrost wykorzystania łączności 5G zależy oczywiście od sprzedaży smartfonów z modemami obsługującymi ten standard. Na szczęście są one coraz tańsze, gdyż takowe modele możemy kupić w Polsce już za niecały tysiąc złotych.

Zobacz także: Google rezygnuje z popularnego niegdyś launchera Google Now
TAGI: ,
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *