Czy w Linkin Park znalazł się wreszcie następca Chestera Benningtona?

Pogłoski na temat nowego wokalisty zespołu Linkin Park ponownie przybrały na sile. Tym razem zaczęto spekulować, że następcą Chestera Benningtona mógł zostać Deryck Whibley z Sum 41. Wokalista zabrał nawet głos w sprawie.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 4 min

41-letni Chester Bennington odebrał sobie życie 20 lipca 2017 roku. Jego ciało zostało znalezione w domu w Palos Verdes Estates w Los Angeles w Kalifornii.

Wkrótce po śmierci wokalisty rozpoczęły się dywagacje, czy kultowy zespół będzie kontynuował swoją działalność. Mike Shinoda przez kilka miesięcy nie odpowiadał jasno na pytania dotyczące przyszłości legendarnej  grupy. W 2019 roku DJ Joe Hahn twierdził, że niestety nie doczekamy się szybko nowości do Linkin Park.

„Może za 10 lat? Może być wcześniej. Nie chcę podawać żadnych konkretnych terminów. Na razie chcemy skupić się na teraźniejszości i rozmawiamy o muzyce. Nie mamy szczegółowych i rozbudowanych planów. Chciałbym, abyśmy wrócili do czasów tworzenia muzyki w garażu” – mówił.

Basista grupy, Dave Farrell, zdradził natomiast w 2020 roku, że przed wybuchem pandemii, muzycy zaczęli regularnie spotykać się w studiu nagraniowym. Jednak prace nad nowym materiałem zostały wstrzymane.

„Robimy spotkania na Zoomie, sprawdzamy co u nas słychać, ale nie jesteśmy jeszcze w stanie tworzyć. Dlatego obecnie myślimy w swoich domach nad ogólnymi pomysłami” – przyznał muzyk.

Wciąż nie wiadomo, kto mógłby zastąpić Chestera Benningtona na wokalu zespołu. Mike Shinoda w wywiadach zapowiadał, że selekcja musi odbyć się naturalnie i przede wszystkim bez pośpiechu.

W tym roku pojawiła się plotka o możliwej współpracy zespołu Linkin Park z frontmanem Sum 41 – Deryckiem Whibleyem. Na korzyść muzyka miał przemawiać fakt, że kilka lat temu wystąpił na jednej scenie z Shinodą i wykonał popularny utwór „Faint”.

Rockman jednak szybko skomentował te doniesienia w rozmowie w programie „The Jasta Show”.

„Myślę, że to niestety niewykonalne zadanie. Nie widzę możliwości wypełnienia tej wyrwy. Nie wiem czy muzycy Linkin Park będą cokolwiek jeszcze nagrywać. Nie mam pojęcia, jakby to miało wyglądać i kto mógłby być jego następcą. To tak ciężkie to przewidzenia, że nawet o tym nie myślę. To zbyt trudne” – stwierdził i jednocześnie uciął plotki o jego rzekomej współpracy z Linkin Park.

Kariera Zespołu Linkin Park

Linkin Park to jeden z najpopularniejszych zespołów reprezentujących nurt tzw. alternatywnego metalu. Wśród największych jitów zespołu są utwory „In The End”, „One Step Closer” i „Crawling” i z pierwszego albumu „Hybrid Theory”.

Jest to bezsprzecznie najlepiej sprzedający się debiut pierwszej dekady XXI wieku. W USA zyskał on status diamentowej płyty za ponad jedenaście milinów sprzedanych egzemplarzy (na świecie rozeszło się ponad 30 mln). Łącznie grupa w trakcie całej swojej działalności sprzedała ponad 70 mln płyt.

Założycielami zespołu byli koledzy ze szkoły średniej, Mike Kenji Shinoda i Brad Delson. Wkrótce po tym, jak dołączył do nich Chester Bennington, zmieniono nazwę na Linkin Park.

W 1999 r. grupa wydała „Hybrid Theory EP”, której nagrano jedynie tysiąc kopii. Ich oficjalnym debiut odbył się dopiero rok później, kiedy to powstała bardzo dobrze oceniona przez krytyków płyta „Hybrid Theory”. Album pokrył się wielokrotną platyną i zebrał wiele nagród, m.in. Grammy.

Dwa lata później światło dzienne ujrzał „Re-Aniamtion”, na którym znalazły się remixy utworów z pierwszej płyty oraz kilka nowych utworów. W 2003 r. Linkin Park wypuścił „Meteorę”, a następnie „Collision Course”, czyli owoc współpracy ze znanym raperem Jay-Z. Cztery lata później powstała płyta „Minutes To Midnight”, a następnie „Songs From The Underground”.

Na nazwę zespołu członkowie proponowali m.in. Hybrid Theory, co miało podkreślić mnogość wpływów, jakie można wyczuć w ich twórczości. Nazwę tę jednak wcześniej zastrzegł inny zespół. Nazwa zespołu Linkin Park wzięła się od Parku Lincolna w Santa Monica, gdzie mieszkał Chester Bennington. W 2010 roku odbyła się premiera gry „8-Bit Rebelion” produkcji Linkin Park. Warto na koniec dodać, że muzycy wchodzący w skład zespołu popierają ideę darmowej muzyki.

Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *