Duża aktualizacja Instagrama już w lutym. Co się zmieni?

Twórcy Instagrama stale pracują nad rozwojem aplikacji i w związku z tym szykują się zmiany, które na platformie zobaczycie już w lutym. O modyfikacjach poinformował sam Adam Mosseri, dyrektor Instagrama.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

Wygląda na to, że w lutym Instagram przyniesie użytkownikom wiele zmian. Palec, który kładziesz na ekranie szukając rolek czy sklepu, może trafić w zupełnie inne miejsce. Zmiany mają się spodobać twórcom treści w aplikacji. Niestety użytkownicy używający platformy do sprzedaży swoich produktów mogą być już mniej zadowoleni.

Nadchodzące zmiany nie będą ponoć duże, ale dla niektórych mogą być znaczące. Uruchamiając Instagrama w przyszłym miesiącu raczej nie przerazicie się, że wylądowaliście w zupełnie innej aplikacji. Planowane modyfikacje mogą usprawnić nasze poruszanie się na Instagramie i polepszyć doświadczenie korzystania z apki.

W lutym ma zniknąć zakładka sklepu Instagrama, która obecnie znajduje się po prawej stronie na dole ekranu na panelu nawigacyjnym pomiędzy przyciskami uruchamiającymi rolki. Nie obawiajcie się jednak, że sklep całkowicie przestanie istnieć, gdyż jak możemy przeczytać w poście odnośnie modyfikacji, Instagram wciąż będzie rozwijał tę opcję i nadal będziemy mogli założyć i prowadzić swoją działalność w aplikacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Mosseri (@mosseri)

Kolejna zmiana jest powiązana z pierwszą, bowiem w miejsce sklepu pojawi się przycisk zakładki z rolkami, a na środek panelu nawigacyjnego ma trafić przycisk odpowiadający za dodawanie treści w aplikacji.

Zobacz także: 14 lat pisał powieść i mało kto chciał ją kupić. TikTok wybił ją do TOP 1

Takie rozwiązanie powinno znacznie ułatwić korzystanie z Instagrama, co zaznaczył w swoim filmie Mosseri. Wspomniał też  jak ważne dla aplikacji jest umożliwienie użytkownikom łatwej komunikacji i usprawnienie wymieniania się swoimi zainteresowaniami.

Opisane powyżej zmiany będą dotyczyć wszystkich użytkowników Instagrama, a zobaczymy je po zaktualizowaniu aplikacji w lutym 2023. Póki co nie podano jednak dokładnej daty aktualizacji.

TAGI:
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *