Genshin Impact hacki, wskazówki i sztuczki w krótkim poradniku

Genshin Impact to niezwykle popularna przygodówka z dużą porcją akcji, otwartym światem i dynamicznym systemem walki. Na starcie gramy tylko jedną postacią, ale szybko do naszej drużyny dołącza druga - Amber. Kolejne postacie dołączą do nas z biegiem czasu w ramach głównego wątku fabularnego, a inne odblokujemy dzięki systemowi życzeń.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 13 min

Twórcy gry przygotowali dla nas całkiem długi wątek fabularny przeplatany pobocznymi aktywnościami w rozległych lokacjach, polowaniem, zbieraniem surowców, gotowaniem i innymi ciekawymi wyzwaniami. Gra jest obecnie dostępna na PC, konsolach PlayStation oraz platformach mobilnych. Co więcej, spełniając konkretne warunki, możemy przenosić postępy rozgrywki między platformami gdy połączymy konta. Genshin Impact wspiera kooperację dla maksymalnie czwórki użytkowników.

Elementem wyróżniającym grę jest możliwość błyskawicznej zmiany postaci. Twoja drużyna może składać się z czwórki bohaterów, ale zawsze na ekranie widzisz i sterujesz tylko jednym. Gracz jest w stanie natychmiast przełączyć postać, aby na przykład połączyć efekty żywiołów ataków kilku wojowników.

Nasz poradnik do Genshin Impact skupia się na wyjaśnieniu różnych mechanik rozgrywki, odpowiada na pytania związane z obecnymi w grze zasobami i systemami nagród, a także wyjaśnia jak rozwijać postać i ulepszać swój ekwipunek.

Genshin Impact sztuczki i wskazówki

Po pierwsze, polecam ci nabrać wprawy w zamianach postaci. Gra pozwala jednym przyciskiem przełączać bohaterów, którymi sterujesz. Jest to o tyle ważne, że różne moce żywiołów często ze sobą współgrają. Przykładowo jeżeli użyjesz mocy ognistej, a zaraz potem inną postacią ataku elektrycznego, wywoła to widowiskową eksplozję.

Ważne jest, aby nie zostawać zbyt długo na polu bitwy z jedną postacią. Każda postać, gdy użyje Elemental Skill albo spełni jakiś efekt broni czy zestawu artefaktu, może odnowić znaczną część energii do Elemental Burst dla siebie albo innych postaci. Dlatego też, kiedy Elemental Skill jest wykorzystany, zmień postać na inną, aby i ona także go wykorzystała. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł o wiele szybciej ładować Elemental Burst postaci i tworzyć przeróżne reakcje żywiołów, które znacząco zwiększą twoją efektywność w walce.

Walka i bohaterowie

W tym miejscu warto nadmienić, że kilku bohaterów odblokujesz całkowicie za darmo. Na początku skup się na głównym wątku fabularnym. Dzięki temu zdobędziesz postacie reprezentujące różne siły żywiołów i sprawnie skompletujesz różnorodny zespół. Pamiętaj tylko o tym, że postacie rozwijają się osobno. Poziom postaci zwiększasz oddzielnie u każdego bohatera, którego posiadasz.

Kończąc pełną animację ataków, która składa się zwykle z czterech lub pięciu ruchów, przez krótką chwilę nie będziesz mógł zadawać ciosów. Możesz wykonać dash po zakończeniu serii, co anuluje animację i pozwoli ci zaatakować o wiele szybciej. Niekiedy warto nie wykonywać pełnego combo, tylko skorzystać z dwóch ataków, a następnie wykonać dash i ponownie zaatakować dwukrotnie.

Pośpiech to zły doradca, zarówno jeśli chodzi o samą rozgrywkę, jak i o mikropłatności. Spokojna eksploracja, podążanie za wątkiem głównym i wyzbycie się chęci odblokowania wszystkiego od razu pozwoli ci cieszyć się rozgrywką i zdobyć wystarczającą ilość zasobów oraz waluty, aby po paru godzinach odblokować nową postać. Na samym starcie nie zaprzątaj sobie głowy mikropłatnościami. Najpierw pograj kilka godzin i zorientuj się w jakim tempie zdobywasz Primogems czy inne zasoby pozwalające odblokowywać zawartość.

Zobacz także: Lords Mobile triki, hacki i wskazówki, które warto znać

Nie możesz poświęcać na grę zbyt dużo czasu z powodu natłoku codziennych obowiązków? Oto wskazówka dla ciebie. Jeżeli chcesz zdobyć 2 razy więcej materiałów lub artefaktów przechodząc ten sam dungeon, możesz stworzyć Condensed Resin w celu poświęcenia 40 Original Resin zamiast 20. Jest to dobra opcja dla osób, które nie mają tyle czasu, żeby przechodzić dungeony 2 razy częściej.

Eksploracja i znaleziska

Na mapie znajdziesz masę łamigłówek, wyzwań i nagród. Dobra wiadomość jest taka, że niektóre z nich będziesz mógł odblokować od razu. Czasami może się zdarzyć, że nie masz odpowiedniego charakteru lub wystarczająco wysokiego poziomu, aby wziąć w czymś udział. W takiej sytuacji polecam ci oznaczyć swoją mapę jedną z przydatnych ikon. Eksploracja jest podstawą rozgrywki, dlatego nie bój się odwiedzić wszystkich regionów w grze. Dzięki temu odnajdziesz wiele skrzyń, które dadzą ci dużo Mory, artefaktów i Primogemsów.

Dzięki książce zwanej Adventure’s Handbook możesz wybrać dowolne stworzenie z danego regionu, aby dowiedzieć się co możesz z niego otrzymać, gdy już je pokonasz. Jakby tego było mało, klikając w potwora otworzy ci się mapa z dokładną jego lokalizacją. W przypadku pokonania bossów, będziesz musiał odczekać około 2 minuty. Jeżeli mowa o zwykłych stworzeniach pojawiających się w świecie gry, po pokonaniu jednego w wybranym miejscu, pojawi się ich nowa lokalizacja na mapie. Wchodząc do Adventure’s Handbook wybierz zakładkę Experience. Tam znajdziesz szereg wyzwań, za których wykonanie otrzymasz m.in. artefakty, Adventure Rank EXP, dodatkowe Wishe i przeróżne materiały do ulepszania broni czy artefaktów.

Pilnuj staminy. Jeśli wyczerpie się ona podczas sprintu, nic strasznego się nie stanie. Jeżeli jednak szybujesz wysoko i zabraknie ci energii, upadek może okazać się niebezpieczny. To samo dotyczy pływania, bowiem koniec staminy podczas wykonywania tej czynności oznacza śmierć.

Na starcie skup się na Adventure Rank. Rozwijanie tej rangi jest o tyle ważne, że daje ci dostęp do nowych rodzajów aktywności, misji i istotnych elementów rozgrywki. Poza tym uważnie czytaj opisy broni. Niektóre rodzaje uzbrojenia mogą gwarantować mniejsze obrażenia, ale za to oferują różne bonusy, które w ogólnym rozrachunku uczynią dany przedmiot lepszym.

Ulepszanie broni i postaci

Może ci się zdawać, że trzygwiazdkowe bronie są dobre aż do momentu znalezienia czterogwiazdkowych i pięciogwiazdkowych. To nie do końca prawda, bo w wielu przypadkach taka broń może dać sporo korzyści. Pierwszą z nich jest szybkie ulepszenie Refinement do poziomu maksymalnego, aby ulepszyć zdolność broni o 100%. Ponadto wiele broni trzygwiazdkowych działa doskonale na postaciach wspomagających, ponieważ dają konkretny efekt gdy tylko pojawią się na polu bitwy i szybko zostaną zmienione. Mowa tutaj na przykład o Thrilling Tales of Dragon Slayers. Tak więc jeśli nie masz w posiadaniu legendarnej broni, warto by zastanowić się nad wyposażeniem postaci w broń gorszej jakości.

Zobacz także: Clash of Clans hacki, sztuczki i wskazówki na szybko

Aby ulepszyć postać, musisz przejść każdy kolejny pułap, a do tego z kolei potrzebne są materiały. Gdy już to zrobisz, odblokujesz jedną gwiazdkę. Co dwie gwiazdki zdobywasz jeden dodatkowy Wish o wartości 160 Primogemów. Dlatego też podczas ulepszania postaci pamiętaj o odebraniu tej nagrody.

Gdy napotkasz grupę wrogów, którzy będą znacznie powyżej twojego obecnego poziomu, nadal możesz być w stanie ich pokonać. Przykładowo szarże bohaterów atakujących mieczami odrzucają przeciwników do tyłu. Wymierzając swoje ataki w ten sposób możesz powstrzymywać wrogów i powoli zmniejszać ich punkty życia, nie dając im wielkiej szansy na zrobienie ci krzywdy. Miej na uwadze fakt, iż niektórzy przeciwnicy nie umieją pływać. Użyj szarży, o której wspomniałem wcześniej, aby wrzucić je na głęboką wodę, a wtedy po prostu znikną bez względu na to, ile mają zdrowia. Możesz także zadać im obrażenia zrzucając ich ze skał. Jeżeli jesteś wystarczająco wysoko, może ich to wyeliminować natychmiast.

Invincibility Frames to klatki, w których dana postać jest niewrażliwa na jakiekolwiek efekty i obrażenia. Dzieje się tak, gdy skorzysta z Elemental Burst. Dlatego jeśli jesteś niemal pewien, że nie unikniesz potężnego ciosu wroga, możesz użyć Elemental Burst i dzięki temu uniknąć obrażeń. Podobna technika działa także ze sprintem, ale jest to trudniejsze zadanie i wymaga trochę wprawy.

Podczas rozgrywki będziesz miał do czynienia z dużą ilością przedmiotów i statystyk. Aby twoja postać była jak najlepsza, będziesz musiał zdobyć odpowiednie statystyki. Podczas ulepszania pięciogwiazdkowego artefaktu do poziomu 4 dowiesz się o wszystkich pobocznych statystykach, jakie ten artefakt będzie posiadał. Dzięki takiemu rozwiązaniu dowiesz się, czy dalej ulepszać artefakt, czy dać sobie z nim spokój.

Ekspedycje

U Katherine w różnych miastach możesz wysłać nawet do pięciu postaci na ekspedycje, maksymalnie 24-godzinne. Dzięki nim otrzymasz przeróżne nagrody takie jak Mora, standardowe jedzenie czy materiały do tworzenia broni. Warto wspomnieć, że postać wysłana na ekspedycję wciąż będzie mogła uczestniczyć w rozgrywce, a więc będziesz mógł z niej korzystać.

Jeśli chodzi o Wishe to nie ma znaczenia, czy skorzystasz z opcji Wish x1 czy Wish x10. W każdym wypadku masz gwarancję, że po 10 wishu, jeśli nie otrzymałeś wcześniej nic czterogwiazdkowego, dostaniesz postać lub broń o takiej rzadkości. Dodatkowo za każdy Wish otrzymasz walutę Starglitter i Stardust, w zależności od rzadkości zdobytego przedmiotu czy postaci. Waluty te możesz wydać w specjalnym sklepie, gdzie kupisz m.in. materiały do ulepszania postaci i broni, niedostępne bronie, Intertwined i Acquaint Fate potrzebne do kolejnych Wishy, czy nawet postacie lub konstelacje postaci, jeżeli już ją posiadasz.

Zobacz także: Mobile Strike wskazówki, hacki i triki dla nowicjuszy

Wykonuj dzienne zadania! Jest to doskonała okazja do tego, aby zwiększyć swoje zasoby oraz zdobyć dodatkowe Primogemów. Zadania wykonasz w około 15 minut, a dzięki temu zdobędziesz sporo nagród i punktów Adventure Rank, które zwiększą twój maksymalny poziom świata gry. Ponadto, za wykonywanie ich dostaniesz klucze, które wykorzystasz do odblokowania specjalnych misji typu Hangout Events z różnymi dostępnymi w grze postaciami. Za ich wykonanie otrzymasz kolejne nagrody, a do tego dowiesz się sporo o postaciach od strony fabularnej.

Czy wybór dwóch postaci o tym samym żywiole to dobry pomysł? Posiadanie takowych w swoim aktywnym zespole poskutkuje tym, że otrzymasz unikalne wzmocnienie. Przykładowo jeśli w drużynie będą znajdować się 2 postacie z żywiołem Pyro, to cały zespół będzie miał zwiększony ATK o 25 procent, a czas działania efektów Cryo będzie krótszy o 40 procent. Z tego też powodu nie zawsze warto posiadać każdego członka zespołu o odmiennym żywiole.

Odnawianie zdrowia

Znajdując się w pobliżu Statue of the Seven możesz odnowić zdrowie wszystkich towarzyszy do pełna! Jest to całkiem darmowa możliwość uleczenia swoich sojuszników i to bez zużywania jedzenia. Pamiętaj, że ten efekt wyczerpuje się po pewnej ilości odnowionego zdrowia, ale dobra wiadomość jest taka, że odnawia się codziennie. Dlatego też w pierwszej kolejności wybieraj najpierw leczenie w Statue of the Seven, a dopiero później leczenie za pomocą jedzenia czy różnych Elemental Burst. Z kolei dzięki gotowaniu nie tylko możesz odnawiać o wiele wyższe wartości zdrowia, ale również wiele posiłków oferuje unikalne efekty takie jak wzmocnienie obrony na dany typ żywiołu, odnowienie wytrzymałości czy zwiększoną szansę na trafienie krytyczne.

Gdy wejdziesz do menu wyboru w kształcie koła, możesz wybrać Elemental Sight, który działa podobnie jak sonar na krótkim obszarze. Dzięki niemu dowiesz się bardzo dużo o świecie gry. Zobaczysz z oddali przeciwników, odkryjesz skaliste ściany, które będziesz mógł zburzyć, aby dostać się do wcześniej niedostępnych miejsc, a nawet poznasz kierunek, w którym musisz podążać, aby odnaleźć Seelies.

Ostrzeżenie! Szukając w Internecie różnych sposobów na zdobycie zasobów na pewno natkniesz się na wiele nieprawdziwych generatorów, które zazwyczaj są zatytułowane Genshin Impact hack lub Genshin Impact cheats. Nie radzę ci z nich korzystać! Prawdopodobnie zostały one stworzone w celu wyłudzenia od ciebie pieniędzy, bo ostatecznie i tak raczej nie otrzymasz obiecywanych zasobów. Czy istnieją kody do Genshin Impact? Wygląda na to że nie, twórcy nie wprowadzili do gry kodów, które mogłyby uprościć lub urozmaicić ci rozgrywkę.

Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *