Lords Mobile triki, hacki i wskazówki, które warto znać


ADMIN 17 marca, 2023

artykuł

Lords Mobile to niezwykle popularna, mobilna gra strategiczna stworzona przez studio I Got Games wydana na systemy Android, iOS oraz Fire OS. Twórca tytułu rozpoznawalny jest przede wszystkim dzięki poprzedniej, również głośnej grze - Castle Clash.

Sama gra to w dużym skrócie strategia czasu rzeczywistego z nutką ekonomii. Swoim modelem biznesowym i systemem ekonomii przypomina Throne: Kingdom at War. Misją graczy jest oczywiście rozwijanie królestwa, by wreszcie móc zrównać się z innymi graczami. Zdobywając surowce możemy wyszkolić armię, rozwijać nowe technologie oraz ulepszać postawione wcześniej budynki.

Ciekawym aspektem rozgrywki są więzienia, bowiem pokonując innego gracza w walce zamykamy go w klatce, a ten zmuszony jest wtedy do zapłacenia nam odpowiedniej kwoty. Dużym plusem gry jest również oprawa audio-wizualna.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wskazówki, hacki i sztuczki do gry Lords Mobile. Podzielimy się z wami cennymi wskazówkami do gry, opiszemy kilka podstawowych ruchów i mechanik, podsuniemy wam ciekawe porady dotyczące taktyki i zdradzimy ciekawe triki.

Rozbudowa i przenoszenie królestwa

Na początku poruszmy temat królestwa i odpowiedzmy sobie na pytanie - jak dobrze je rozbudować? W tym miejscu wielu graczy popełnia sporo błędów. Po pierwsze – pola. W kwestii pól pamiętajcie o jednej ważnej rzeczy: to czy posiadacie jedno pole czy kilka nie wpływa zasadniczo na rozgrywkę. Pola oczywiście produkują żywność, ale jest ona spożywana przez waszych żołnierzy. Dlatego też na swoim terytorium postawcie tylko jedno pole.

Skoro już jesteśmy w tym temacie, to warto wspomnieć o opcji przenoszenia się do innego królestwa. Gdy zaczynacie grę, możecie zrobić to za darmo. W prezencie otrzymujecie dwa relokatory, które służą do przenoszenia zamku na terenie królestwa, a także jeden zwój migracji umożliwiający przenosiny do innego królestwa. Warunek jest taki, że z darmowego zwoju możecie skorzystać przed wbiciem 5 poziomu zamku i grając nie dłużej niż tydzień. W przeciwnym razie przeniesienie będzie możliwe za pomocą zwoju migracji kupionego za monety gildyjne w sklepie gildii, którego koszt to 810k lub kupując specjalny pakiet za 23 zł, w którym znajduje się zwój.

Mury zamkowe uniemożliwiają jednostkom wroga wkroczenie na wasze terytorium. Rozstawcie pułapki i ulokujcie bohaterów na murach zamkowych. Musicie wiedzieć, że uszkodzone mury z czasem są naprawiane. Ulepszcie je, aby zwiększyć liczbę PŻ muru, szybkość jego naprawy i liczbę miejsc na pułapki. Na 25 poziomie mur zamkowy zwiększa ATK pułapek o 10%. Warto wiedzieć, że gdy PZ muru spadną do zera, stanie się on bezużyteczny podobnie jak wszelkie pułapki na nim umieszczone.

Budynki i badania

Jeśli chodzi o budynki produkcyjne to wielu graczy decyduje się na jeden rodzaj kopalni, który później będzie można łatwo wymienić między sojusznikami. Dobrym wyborem na start może być farma drewna, ale pamiętajcie o tym, że należy mieć przynajmniej po jednym budynku produkcyjnym danego surowca, aby sprawnie rozbudowywać obiekty na terenie królestwa do wyższych poziomów. Koszary wystarczą wam jedne góra 2, a resztę miejsc powinny zająć dwory skracające czas szkolenia armii i produkujące złoto oraz szpitale dla zranionych jednostek.

Z kolei warsztat to swego rodzaju kuźnia, czyli budynek służący do wykuwania zbroi potrzebnej do waszego ekwipunku. Skąd zatem wziąć materiały potrzebne nam do wykuwania? Niektóre z nich znajdziecie podczas wydobywania surowców. Po kliknięciu literki "i" przy danym rodzaju surowca na mapie królestwa wyświetli wam się jaki materiał można w tym miejscu zdobyć. Ponadto materiały można również zdobyć bijąc potwory na mapie królestwa, a także wykonując misję zarządcy lub gildii z różnych skrzynek bohaterów. Niektóre materiały można zdobyć niestety jedynie kupując płatne paczki z materiałami lub zdobyć je w wydarzeniach.

Co warto badać w akademii? To już zależy od samych preferencji gracza, ale na początku warto skupić się głównie na badaniach gospodarczych i wojskowych na tyle, aby odblokować t2 jeżeli nie macie jeszcze 17 poziomu zamku oraz badaniach na potwory, a później reszta wedle uznania. Dzięki takiemu podejściu szybciej produkuje się surowce, które są bardzo potrzebne w rozgrywce, a także szybciej się eksploatuje, buduje i bada. Wszystko zależy na czym chcecie skupić się w grze.

Energia posłuży wam do polowania na potwory, które znajdziecie na mapie królestwa. Warto wiedzieć, że każdego potwora bije się inaczej. Po kliknięciu w literkę informacji "i" dowiecie się jakich jednostek należy użyć. Pamiętajcie, aby nie uderzać całą energią. Gdy uderzacie potwora pojedynczymi atakami, za każdym razem bijecie mocniej i zdobywacie więcej nagród. Potwory dobrze jest bić z członkami swojej gildii i strzec je przed obcymi graczami. Gildia, która go pokona, otrzyma za niego skrzyneczkę. Zużyta energia zregeneruje się po upływie czasu, a oprócz tego można też wykorzystać przedmioty do jej odnowienia, ale należy pamiętać, że energia ma swój limit i nie można jej doładować poza limit, a więc to co przekroczy ten limit przepada.

Gildie i typy misji

Czy warto dołączyć do gildii? Niestety granie samemu z czasem może wam się znudzić, a dojście do gildii zapewne wiele wniesie do waszej rozgrywki. Wiele ciekawych eventów jest zarezerwowanych tylko i wyłącznie dla gildii i wydarzeń. Będąc w gildii możecie zdobyć monety gildii, pomóc innym graczom oraz samemu otrzymać pomoc czy to w postaci pomocy do budowy czy też wysłanego surowca. Każda gildia ma własny czat, a więc i tam możecie otrzymać cenne wskazówki. Dodatkowo za dołączenie do pierwszej gildii otrzymacie w nagrodę diamenty. Ponadto bicie potworów na mapie królestwa dostępne jest również wyłącznie dla członków gildii. Warto zatem dołączyć do jakiejś aktywnej gildii i poznać wszystkie zalety posiadania ekipy.

Teraz kilka słów o różnych typach misji obecnych w Lords Mobile. Misje Terytorium są misjami, które poprowadzą was w początkowej fazie gry i pozwolą lepiej ją poznać. Wystarczy nacisnąć przycisk Odbierz, aby odebrać nagrody po zakończeniu zadania. Misje zarządcy i Gildii są wypełnione, kiedy zakończy się odliczanie, a nowe listy zadań będą dostępne co 6 godzin. Misje wyższego stopnia dadzą wam lepsze nagrody, np. materiały do produkcji wyposażenia i klejnoty. Dzielą się one na stopnie takie jak Legendarne (żółte), Epickie (fioletowe), Rzadkie (niebieskie), Niezwykłe (zielone) oraz Zwykłe (białe). W grze istnieją jeszcze misje VIP. Co godzinę możecie otworzyć skrzynię zadań VIP, a liczba tych skrzyń będzie resetowana codziennie.

Przejdźmy teraz do kwestii armii. Nie warto szkolić zbyt dużo jednostek dopóki nie rozwiniecie wystarczająco dobrze swoich badań, wystarczy ich tyle ile pomieści schron i szpital. Za każdym razem, kiedy zostaniecie zaatakowani, wasze jednostki trafią do szpitala. Umierają bezpowrotnie zaś ci, którzy się w nim nie zmieścili. Dlatego też zwracajcie uwagę na ilość wolnych miejsc w szpitalu, bo zdecydowanie bardziej opłaca się leczyć niż szkolić. W przypadku gdy macie wystarczająco dużo wolnych miejsc w szpitalu, po ataku wroga wasze jednostki zamiast umrzeć trafią na “intensywną terapię”.

System walki

Jak chronić się przed atakami wrogów? W przypadku ataku możecie założyć tarczę lub schować wojska do schron. Gdy macie założoną tarczę, wasze terytorium nie może zostać zaatakowane za pomocą armii ani przeszpiegowane. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli sami wyślecie atak lub zwiad przeciwko innemu graczowi, wasza tarcza zostanie dezaktywowana.

Innym sposobem na “schowanie” wojska jest wysłanie go na 8-godzinnne pospolite ruszenie. Lepiej jednak do takich nie dochodzić, gdyż w ten właśnie sposób prawdopodobnie ktoś inny chowa wojska albo ustawił “GPS” na innego gracza. W celu ochrony swoich jednostek można też wysłać wsparcie lub garnizon do kogoś, kto ma tarcze. Wysyłając garnizon pamiętajcie jednak o wysłaniu głównego lidera. To ważne, aby uchronić lidera przez porwaniem trzymając go w schronie lub u kogoś pod tarczą, a swoim murem się nie martwcie.

Kolejna ważna rzecz to pilnowanie swojego lidera. Musicie wiedzieć, że każdy atak mając niezabezpieczonego lidera może spowodować, że stracicie go na jakiś czas. Dlaczego jest to takie istotne? Otóż lider daje wam bonusy i talenty przydatne do badań, budowy czy jednostek, zależnie od tego jak ustawicie talenty. Tak na marginesie, na początku dobrze jest iść w Eko czyli badania i budowę. W chwili gdy ktoś uwięzi waszego lidera, bonusy przestają działać. Na początkowych poziomach nie jest to aż tak odczuwalne, ale przykładowo na wyższych poziomach badanie, które z liderem trwa 3 dni, bez lidera może potrwać nawet ponad tydzień. Z drugiej strony gdy ktoś dostrzeże, że regularnie tracicie lidera, możliwe że staniecie się dla niego farmą i regularnie zacznie was atakować. Do 16 poziomu nie ma możliwości zabicia lidera, a od 17 wasz lider będzie więziony 2-3 dni, a następnie zostanie zgładzony. Odrodzenie lidera w takim przypadku potrwa tydzień, można go też obudzić owocem odrodzenia możliwym do kupienia w sklepie gildyjnym za 60 monet.

Liderzy i bohaterowie

Jeśli wyciągacie wojsko ze schronu, niezależnie do czego jest wam ono potrzebne, zostawcie lidera chociaż z jedną jednostką w schronie. Dzięki temu zabezpieczycie go przed porwaniem. Kiedy wasz lider zostanie porwany, porywacz może ustalić okup, którego nie musicie i zdaniem wielu graczy, nie powinniście płacić. Gdy wasz zamek ma maksymalnie 16 poziom to wasz bohater wróci do was po kilku godzinach cały i zdrowy, natomiast jeśli poziom zamku jest wyższy, waszego bohatera nie będzie co najwyżej 2 dni i wcale nie jest powiedziane, że ktoś go nie uratuje. Jeżeli zapłacicie okup to zostanie to odebrane przez wroga i jego znajomych jako łatwa szansa na zarobek, a co za tym idzie w przyszłości może się znowu pokusić o atak na was lub członków waszych gildii.

Zbierzcie dziesięć Medali Bohaterów, żeby móc zatrudnić Bohatera. Medale można zdobywać wykonując etapy bohatera (normalny i elitarny), kupując paczki czy uczestnicząc w wydarzeniach. Możecie awansować swoich Bohaterów i zbierać Trofea, aby wyposażyć w nie swoich Bohaterów. Awansujecie ich wypełniając wszystkie miejsca na trofea, odblokowując w ten sposób więcej umiejętności i zwiększając atrybuty. Aby ulepszyć Bohaterów możecie również użyć Medali, co zwiększy ich moc i poprawi umiejętności. Bohaterowie prowadzą wasze wojska do bitwy, a ponadto mogą zwiększyć maksymalny rozmiar armii. Jakby tego było mało, ich umiejętności bitewne zwiększą także siłę armii, m.in. poprzez wzmocnienie ATK i DEF.

Jak atakować w grze mroczne gniazda? Jeżeli dopiero zaczynacie grę, niech robi to bardziej doświadczony gracz lub taki, która ma większą salą wojenną. Zaleca się na początek atakować poziom 1 i to te z niewielką mocą, bowiem każde mroczne gniazdo ma swój poziom i różną moc. W każdym gnieździe jest też inny rodzaj jednostek. Upewnijcie się jaka armia jest wewnątrz mrocznego gniazda poprzez zeskanowanie go. Możecie to zrobić nawet mając tarcze, gdyż tarcza dezaktywuje się dopiero w przypadku skanowania innego gracza. Jednostki do ataku dobieramy według rozpiski, która znajduje się w koszarach. Więc przykładowo jeśli w mrocznym gnieździe mamy przewagę koni i piechoty to wysyłamy według tej rozpiski łuczników przeciw konnicom i konnice przeciw piechocie.

Ważne jest również wysyłanie jednego rodzaju jednostki. Jeżeli ktoś potrzebuje od was np. łuczników to nie wysyłamy wszystkich jakich posiadamy, tylko np. samo t3, gdyż słabsze jednostki po prostu zaniżają morale. Jeśli jakiś gracz nie posiada wymaganego t3, wysyła tylko 1 sztukę dla esencji, którą następnie się transmutuje. Podsumowując w skrócie: bijemy mroczne konkretnym typem jednostki i wymaganym rodzajem. Nawiasem mówiąc, na stronie https://pobierz-pc.pl/ znajdziecie mnóstwo gier - ale na PC.

Podsumowanie

Każdy gracz jest członkiem VIP. A w grze istnieje 15 poziomów VIP, a poprzez zwiększanie swojego poziomu VIP możecie zdobywać więcej profitów takich jak zwiększenie produkcji zasobów, prędkości podróży czy atrybutów armii, automatyczną bitwę w etapach bohatera itp. Wystarczy kliknąć ikonę VIP obok portretu swojego Lidera, aby zobaczyć obecne profity VIP oraz profity dla wszystkich poziomów VIP. Logujcie się codziennie, aby zdobyć punkty VIP. Naciśnijcie przycisk [Zdobądź punkty] w menu VIP, aby kupić przedmioty, które przyznają wam punkty VIP. Możecie również zdobywać je za wykonywanie zadań, uczestnictwo w wydarzeniach czy też korzystanie z niektórych znanych umiejętności.

Nasz porady do Lords Mobile to dla was za mało? Potrzebujecie więcej trików i wskazówek do gry? Polecamy wam poszukać ich w serwisie YouTube. Znajdziecie tam ogrom autorskich sztuczek, strategii i porad zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych graczy. Obejrzyjcie zapisy rozgrywek i posłuchajcie komentarza, a na pewno znajdziecie coś wartościowego. Jeśli znaleźliście kilka filmów, ale są w języku angielskim, z którym macie problemy, to nic straconego. Przypominamy, że wiele filmów w serwisie YouTube ma załączone napisy i jednym kliknięciem możecie włączyć ich wyświetlanie, a nawet uruchomić automatyczne tłumaczenie angielskich napisów na język polski.

Ostrzeżenie! Szukając w Internecie sposobów na zdobycie darmowych zasobów w grze na pewno natkniecie się na wiele fake generatorów, które zazwyczaj naszą nazwy Lords Mobile hack lub Lords Mobile cheats. Nie radzimy wam z nich korzystać! W większości przypadków zostały one stworzone w celu wyłudzenia od was pieniędzy, a ostatecznie i tak zapewne nie otrzymacie obiecanych zasobów. Czy istnieją kody do Lords Mobile? Wygląda na to że nie, twórcy nie wprowadzili do gry kodów, które mogłyby w jakikolwiek sposób uprościć wam rozgrywkę.


Udostępnij:

Najnowsze wpisy