Oto Orient Express Silenseas, czyli największy żaglowiec świata!

Na długo po debiucie luksusowych pociągów świata, firma Orient Express znowu stawia sobie olbrzymie wyzwania. Korporacja właśnie zapowiedziała swoje wejście na rynek rejsów wycieczkowych.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

Marka Orient Express od jakiegoś czasu próbuje przypomnieć o sobie kusząc turystów wizją luksusowych hoteli i pociągów. Pod koniec ubiegłego roku podziwialiśmy odnowione wagony, które przez lata pozostawały nieużywane na polskiej stacji kolejowej w miejscowości Małaszewicze. Teraz z kolei dowiadujemy się, że to nie wszystko, gdyż francuska firma turystyczna Accor, dysponująca prawami do marki, ogłosiła wejście na rynek rejsów wycieczkowych i zaprezentowała pierwszą jednostkę, która zostanie oddana do użytku już w 2026 roku.

Zdaniem Accor, mierzący 220 metrów długości Orient Express Silenseas będzie największym żaglowcem na świecie. Statek pomieści 120 pasażerów, oferując im 54 apartamenty, w tym Apartament Prezydencki o powierzchni aż 1415 metrów kwadratowych. Nie zabraknie również basenów, baru, restauracji, amfiteatru kabaretowego, a nawet prywatnego studio nagrań!

Accor poinformowało, że z myślą o środowisku Orient Express Silenseas zostanie wyposażony w napęd hybrydowy wykorzystujący siłę wiatru oraz skroplony gaz ziemny.

Marka będzie kontynuować współpracę z paryskim projektantem odpowiedzialnym m.in. za odnawianie wspomnianych wagonów z Polski, gdyż to właśnie Maxime d’Angeac zajmie się wnętrzami. Architektura zewnętrzna z kolei została powierzona pochodzącej z Nantes firmie Stirling Design International.

Zobacz także: Naukowcy znaleźli dowody na istnienie czynnego wulkanu na Wenus

Póki co nie możecie jeszcze zarezerwować sobie miejsca na pokładzie, a Accor wciąż nie podało dokładnej trasy wycieczkowca. Prawdopodobnie będzie oferował rejsy na Morze Śródziemne latem i na Morze Karaibskie zimą, w obu przypadkach pasażerowie będą mogli liczyć na postoje eksploracyjne w celu odkrycia skarbów kultury. W tym miejscu warto dodać, że Orient Express Silenseas to nie jedyny superjacht, jaki poznaliśmy w ostatnich miesiącach. Pod koniec ubiegłego roku swój dziewiczy rejs odbył Ritz-Carlton, a Four Seasons ujawniło swoją aż 207-metrową jednostkę, która wedle założeń ma wejść do służby pod koniec roku 2025.

Prezes Accor z entuzjazmem przyznał, że wraz z Orient Express Silenseas rozpoczyna się nowy rozdział w historii firmy, przenosząc doświadczenie i doskonałość luksusowych podróży na najpiękniejsze morza na świecie. Ten wyjątkowy jacht żaglowy, mający korzenie w historii Orient Expressu, zaoferuje pasażerom wyśmienitą obsługę i powalające wnętrze.

Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *