Świat zapomniał o Snapchacie? Otóż nie, aplikacja pobiła nowy rekord

Obecnie bardzo głośno mówi się o aplikacjach takich jak TikTok czy BeReal, ale jak się okazuje, starzy wyjadacze mają się całkiem nieźle. Nie tak dawno twórcy Facebooka chwalili się dobrymi wynikami, a teraz dowiadujemy się, że Snapchat również radzi sobie doskonale i wciąż przyciąga nowych użytkowników.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

Niedawne ruchy Snapchata były lekko zastanawiające. Najpierw firma stojąca za komunikatorem pokazała drona, który początkowo wzbudził niemałe zainteresowanie, ale ostatecznie spora część komentatorów stwierdziła, że w sumie to i tak preferują zwykły kijek do selfie.

Następnie wypuszczono wersję Snapchata na komputery i laptopy. Niestety zmiana ta wiązała się ze sporymi ograniczeniami i dosyć mocno zniechęciła użytkowników. Snapchat for Web ujrzał światło dziennie, ale cieszyć się nim mogli wyłącznie abonenci premium korzystający z Chrome.

Z najnowszych doniesień wynika, że z aplikacji stawiającej na krótkie, znikające treści obecnie korzysta 750 mln aktywnych użytkowników każdego miesiąca, a to stanowi absolutnie nowy rekord w jej historii. Co więcej, przedstawiciele Snapchata mają nadzieję, że w ciągu najbliższych 2-3 lat aplikacji uda się przekroczyć magiczną barierę miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie!

Twórcy aplikacji mogą pochwalić się również popularnością płatnej subskrypcji nazwanej Snapchat+, która miała swoją premierę pod koniec czerwca. Jest ona dostępna w Polsce i kosztuje około 20 zł. Z ujawnionych danych wynika, że na całym świecie korzysta z niej aż 2,5 mln użytkowników, zapewniając sobie tym samym dostęp do dodatkowych funkcji.

Zobacz także: Duża aktualizacja Instagrama już w lutym. Co się zmieni?

Tak imponujące liczby Snapchata zapewne cieszą inwestorów, bo jeszcze w 2022 informacje były znacznie mniej optymistyczne. Zwolniono wówczas aż 20% pracowników firmy, w efekcie czego 1,3 tys. zatrudnionych musiało pożegnać się ze stanowiskami. Masowe zwolnienia w dzisiejszych czasach to chleb powszedni, ale trzeba przyznać, że jedna piąta to całkiem sporo.

Ponadto duża liczba użytkowników często zwiastuje potencjalne kłopoty wizerunkowe. Warto w tym miejscu wspomnieć, że już wcześniej Snapchat oskarżany był m.in. o negatywny wpływ na młodych ludzi. Niedawno pojawiły się zarzuty, że aplikacja może ułatwiać nawet handel narkotykami. Czy twórcy poradzą sobie z problemami i za kilka lat dobiją do miliarda użytkowników miesięcznie? Czas pokaże.

TAGI:
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *