Twórca ChatGPT zainwestował 180 mln w badania nad technologią wydłużającą życie

Założyciel firmy OpenAI, która stoi za popularnym narzędziem ChatGPT, zainwestował spore sumy pieniędzy w firmy zajmujące się badaniem ludzkiego ciała oraz mechanizmów opóźniających starzenie. Cel to wydłużenie życia przeciętnego, zdrowego człowieka nawet o 10 lat!

Fomen Fomen
Przeczytasz w 1 min

Po ogromnym sukcesie ChatGPT, czyli chatbota bazującego na sztucznej inteligencji, założyciel firmy OpenAI, Sam Altman, ma zamiar poświęcić się działaniom mającym na celu wydłużenie życia człowieka.

Z tego powodu inwestuje on pokaźne środki na firmy i startupy zajmujące się tym tematem. Jedną z nich jest firma Retro Biosciences, w której ulokował do tej pory aż 180 milinów dolarów. Przedsiębiorstwo naukowe pracuje nad wydłużeniem cyklu życia zdrowego człowieka o 10 lat.

Ma to być wykonalne dzięki zastosowaniu szeregu specjalnych mechanizmów opóźniających starzenie, które rzekomo zostaną przetestowane na ssakach innych niż człowiek.

Co ciekawe, to nie koniec ciekawych wydatków Altmana. Oprócz tego Sam Altman przekazał 375 mln dolarów na firmę Helion Energy. Mowa o startupie energetycznym, który w przyszłości ma zapewnić niewyczerpywalne źródło czystej energii dzięki wykorzystaniu zjawiska fuzji jądrowej.

Zobacz także: Skutki wypadku Jonathana Goodwina w Mam Talent
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *