W Anglii urodził się najrzadszy szympans na świecie!

Zoo Chester w północno-zachodniej Anglii poinformowało, że narodziny przedstawiciela zagrożonego wyginięciem, najrzadszego na świecie podgatunku były "małym, ale istotnym krokiem" dla globalnej populacji szympansów zachodnich, które są obecnie "krytycznie zagrożone".

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

Zoo w miejscowości Chester świętuje narodziny najrzadszego szympansa na świecie. Maluch jest zdrowy i bardzo szybko nawiązał dobre relacje z matką. Zgodnie z tradycją zwierzę ma zostać nazwane na cześć gwiazdy rocka lub popu.

„Mama ZeeZee i jej podopieczny natychmiast nawiązali więź, a ona wykonuje świetną robotę, nosząc go w ramionach, tuląc i opiekując się nim” – przekazał Andrew Lenihan z ogrodu zoologicznego w Chester.

Zoo umieściło nawet na Twitterze nagranie, na którym można zobaczyć „małego ” wraz z rodzicielką.

Zgodnie z tradycją panującą w ogrodzie zoologicznym, mały szympans zostanie nazwany na cześć jednej z gwiazdy rocka lub popu. „Wcześniej powitaliśmy Dylana (Boba), Alice (Cooper) i Annie (Lennox)” – mówił Andrew Lenihan.

Małpy człekokształtne żyjące na wolności są zagrożone z powodu polowań dla nielegalnego handlu mięsem, a także przenoszonych przez człowieka chorób, rozległej utraty siedlisk oraz niszczenia lasów w Afryce Zachodniej.

Zobacz także: Projekt 145-metrowego wieżowca inspirowany kamieniami pomyślności

Dyrektor zoo do spraw zwierząt i roślin, Mike Jordan, poinformował, że tylko w ciągu ostatnich 25 lat świat stracił około 80 procent populacji zachodnich szympansów, dlatego narodziny zdrowego dziecka w Chester dają nadzieję, że uda się zmienić sytuację dla tego gatunku.

W Afryce pozostało jedynie 18 tysięcy szympansów zachodnich. Warto nadmienić, iż jest to pierwszy podgatunek szympansa, który kiedykolwiek został uznany przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) za krytycznie zagrożony.

TAGI: , ,
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *