Beyoncé na otwarciu luksusowego hotelu w Dubaju!

Atlantis the Royal będący połączeniem luksusowego apartamentowca i hotelu zostanie uroczyście otwarty w najbliższy weekend. Przewidziano jest m.in. koncert znanych gwiazd oraz pokaz fajerwerków. Mieszkańcy i goście będą mogli cieszyć się pięknym widokiem na panoramę Dubaju i Zatokę Perską.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 3 min

Dubaj właśnie wzbogacił się o kolejny luksusowy budynek, który powstał na sztucznej wyspie w kształcie palmy obok innego słynnego hotelu firmy Atlantis. Jest to połączenie prywatnych apartamentów i hotelu, a ceny jednych i drugich zdecydowanie odzwierciedlają dostępne luksusy.

Otwarcie luksusowego hotelu Atlantis The Royal, wybudowanego na wyspie Palm Jumeirah, będzie miało miejsce już w weekend. Niestety nie każdy będzie miał zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu, bowiem będzie to zamknięta impreza wyłącznie dla zaproszonych gości z udziałem VIP-ów i celebrytów, a jej uczestnicy na deser będą mogli liczyć na występ Beyoncé i Swedish House Mafia!

Początkowo wielkie otwarcie hotelu miało odbyć się w październiku ubiegłego roku, lecz zostało przesunięte. Przełożono również datę otwarcia rezerwacji z marca na luty. Zainteresowani mogą wynajmować apartamenty od 10 lutego, a ich cena zaczyna się od około 20 tysięcy złotych za noc.

Budynek położony jest na sztucznej wyspie Palm Jumeirah, a konkretnie na łuku (półksiężycu), który otacza palmowe liście i pełni rolę ochrony przez erozyjną działalnością wody. Ma on schodkową formę, dzięki której goście będą w jeszcze większym stopniu podziwiać krajobraz samego miasta i wód Zatoki Perskiej.

Zobacz także: Skutki wypadku Jonathana Goodwina w Mam Talent

Ta aż 43-piętrowa budowla oferuje 231 prywatnych apartamentów mających od dwóch do nawet pięciu sypialni o powierzchni od 133 do 1588 metrów kwadratowych. Nabywcy będą musieli przygotować co najmniej 6 mln 995 tysięcy dirhamów ZEA (około 8 milionów 300 tysięcy złotych). Dla hotelu przewidziano 693 pokoje gościnne i 102 hotelowe apartamenty.

Za cały projekt odpowiada nowojorska firma Kohn Pedersen Fox Associates (KPF), a wnętrza urządziła mieszkająca w Paryżu Sybille de Margerie. Stworzone przez nią dzieła sztuki będzie można też nabyć do mieszkań.

Mieszkańcy i goście hotelu będą mieli łatwy dostęp do wielu udogodnień i usług. Poczynając od prywatnego parkingu, siłowni, spa, przez całodobowego konsjerża i baseny, kończąc na butikach ociekających luksusem. Wiele pokoi hotelowych i apartamentów posiada własne balkony i tarasy, na których zaprojektowano niewielkie przeszklone baseny.

Dwa połączone ze sobą tarasy tworzą podniebny most, który nadaje budynkowi charakterystyczną sylwetkę. Jest on określany przez projektantów bramą pomiędzy budynkami, a poprzecinany jest m.in. basenami, zielenią i salonami.

W hotelu znajdziecie restauracje prowadzone przez światowej sławy szefów kuchni, a w kurorcie będzie lądowisko dla helikopterów, fontanny ziejące ogniem i zbiornik na 4 tysiące meduz! Właścicielem hotelu jest Atlantis – firma hotelarska, której inny hotel można podziwiać na tej samej wyspie, a goście Atlantis The Royal będą mogli ujrzeć go ze swoich balkonów.

Zobacz także: Trasa koncertowa Celine Dion niestety znowu przełożona
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *