Camila Cabello zaprezentowała nowy album Familia

Trzecia płyta Camili Cabello o nazwie "Familia" trafiła niedawno do sprzedaży. Promują ją najnowszy singiel "psychofreak" z Willow oraz nietypowy koncert na TikToku.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 3 min

Aby uczcić wydanie albumu, artystka zaprezentowała teledysk do „psychofreak” z Willow, który zadebiutował na całym świecie w MTV, a także na billboardach Paramount na Times Square. Wizualizacja ta otwiera świat „Familii”.

Artystka przygotowała scenę pod album piosenką „Bam Bam” z Edem Sheeranem, który zgromadził już grubo ponad 100 milionów odtworzeń i kilkadziesiąt milionów wyświetleń w serwisie Youtube. Camila dała zapierający dech w piersiach występ w „The Late Late Show” Jamesa Cordena i połączyła swoje siły z Sheeranem przy ich pierwszym wykonaniu na żywo „Bam Bam” w czasie charytatywnego koncertu ITV na rzecz Ukrainy.

Utwór zdobył szerokie uznanie krytyków i fanów. „Bam Bam” został wyprodukowany w składzie Ricky Reed, Cheche Alara i Edgar Barerra. Piosenkę napisali Camila Cabello, Ed Sheeran oraz Ricky Reed. W ramach promocji nowego albumu Camila dała fanom koncert na TikToku „Familia: Welcome to the Family”.

Spektakl został zaprezentowany przy użyciu przykuwającego wzrok systemowi XR, wzbogacając śpiew i choreografię artystki o wyjątkowe efekty wizualne, hipnotyzującą scenografię i wspaniałe kostiumy. Camila stworzyła wirtualny świat dla niemal każdej wykonywanej przez siebie piosenki, prowadząc publiczność w surrealistyczną podróż przez stale zmieniającą się rzeczywistość. Cheche Alara był producentem muzycznym, dyrektorem muzycznym i kompozytorem oryginalnej muzyki do produkcji, a Charlotte Rutherford pełniła funkcję dyrektora kreatywnego.

Zobacz także: Roksana Węgiel póki co kończy edukację

Wraz z płytą, „Bam Bam” i „psychofreak” pojawiły się w nowej mobilnej grze muzycznej Beatstar. Ekskluzywna współpraca z wielomilionową społecznością poprzedziła nadejście „Familii”. Dwa miliony graczy zapisało „Bam Bam” w swoich kolekcjach, co wygenerowało niemal 8 milionów odtworzeń. „Familia wyróżnia się jako najbardziej osobiste, pełne pasji i potężne dzieło artystki” – czytamy w zapowiedzi albumu.

Kim jest Camila Cabello?

Camila to urodzona na Kubie piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i aktywistka, nominowana do wielu nagród Grammy, przekraczająca wszelkie granice muzyki i kultury popularnej. Jest pierwszą Latynoską, która otrzymała diamentowy certyfikat dzięki przebojowi „Havana” z Young Thugiem, który jest równocześnie najczęściej odtwarzanym utworem muzycznym wszech czasów wykonaną przez jakąkolwiek piosenkarkę.

Piosenkarka zdobyła dziesiątki nagród, w tym 2 Latin Grammy, 5 American Music Awards i Billboard Music Award. Cztery lata temu jej pełnometrażowy debiutancki album „Camila” uplasował się na pierwszym miejscu listy Billboardu i pokrył się platyną. Otrzymał on nominację do nagrody Grammy w kategorii najlepszy album pop, a „Hawana” otrzymała nominację w kategorii najlepszy wykonanie pop.

Camila  Cabello wraz z sukcesem potrójnie platynowego singla „Never Be The Same” ponownie przeszła do historii jako pierwsza artystka z dwoma singlami na pierwszym miejscu z debiutanckiego albumu.

Zobacz także: Trasa koncertowa Celine Dion niestety znowu przełożona

W 2019 roku połączyła ona siły z Shawnem Mendesem w „Señorita”. Multiplatynowy hymn zdobył nawet nominację do nagrody Grammy w kategorii najlepsze wykonanie pop duet/grupa. Z kolei jej drugi album „Romance” osiągnął platynę, w wyniku czego stała się pierwszą artystką od czasu Adele, która znalazła się na szczytach zestawień Hot 100, Artist 100 i Billboard 200.

Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *