Eurowizja 2022: jak Krystian Ochman dba o głos?

"Przygotowania do Eurowizji aktualnie pochłaniają mnie bez reszty, ale zawsze znajdę czas, aby zadzwonić do rodziny i z nimi porozmawiać" - opowiadał Krystian Ochman na kilka dni przed wylotem do Turynu. To właśnie w tym mieście we Włoszech reprezentować będzie nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 3 min

Przypominamy, że Krystian Ochman wygrał polskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2022 roku. Jego utwór zatytułowany „River” szybko stał się wielkim przebojem. Autorami piosenki są Krystian Ochman i Ashley Hicklin oraz Adam Wiśniewski i Mikołaj „Tribbs” Trybulec. Klip do piosenki stworzył Dawid Ziemba wraz z ekipą Mind Productions.

Na etapie przygotowań do występu w Turynie Ochman w kwietniu pojawił się już na czterech koncertach przedeurowizyjnych – w Londynie, Amsterdamie, Tel Awiwie i Madrycie.

Młody wokalista do Włoch razem z towarzyszącą mu ekipą ma wylecieć 2 maja. W skład naszej delegacji wchodzą m.in. Maja Frybes, Kamil Staszczyszyn, Mikołaj Dobrowolski i Tomasz Klimek, Tomasz Sołowiński (szef produkcji), Tomasz Mosiołek oraz komentatorzy konkursu z ramienia TVP: Aleksander Sikora i Marek Sierocki.

„Sen jest u mnie na pierwszym miejscu. Muszę być wyspany, bo wtedy głos działa tak jak ma działać. Poza tym zawsze staram się zdrowo jeść. Mogę pozwolić sobie na tłuste jedzenie, ale zwykle wybieram rzeczy, które mają w sobie dużo wody, w tym warzywa i owoce. Oprócz tego dzień przed występem muszę być skupiony. Dopiero wtedy jestem w swoim świecie. Odcinam się w pewnym sensie od rzeczywistości. Nawet innym trudno jest wtedy przebywać w mojej obecności. Potem wchodzę na scenie i jestem w  takiej mentalności, jaką chciałem osiągnąć i śpiewam najlepiej jak potrafię” – opowiada polski reprezentant.

Zobacz także: Avril Lavigne zaręczyła się z Modem Sunem w Paryżu!

Ostatnimi czasy wokalista ograniczył nawet kontakt z fanami, gdyż z powodu licznych obowiązków dużo mniej korzysta z telefonu.

„Przygotowania do Eurowizji pochłaniają mnie całkowicie, ale zawsze znajdę czas, aby zadzwonić do rodziny i z nimi porozmawiać. Rodzina zawsze jest u mnie na pierwszym miejscu, a ja potrzebuję jej wsparcia i nawet krytyki” – podkreśla Ochman.

Polski wokalista pierwszą próbę w Turynie ma zaplanowaną na 3 maja. Podczas pierwszej tury prób artysta będzie mógł trzykrotnie przećwiczyć swój występ. Kolejna próba odbędzie się 6 maja.

Na 8. maja zaplanowano uroczystość oficjalnego otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji. Już następnego dnia rozpoczną się próby pełnych koncertów półfinałowych. Wieczorami przed każdym półfinałem i finałem będą mieć miejsce próby jurorskie, w trakcie których jury będzie musiało ocenić konkursowe występy.

Krystian Ochman ma wystąpić w drugim półfinale – 12 maja. Wielki finał odbędzie się już 14 maja. Wedle ostatnich notowań bukmacherów reprezentant Polski bez problemu powinien zapewnić sobie awans. Według wielu obserwatorów szykuje się największy polski sukces eurowizyjny od wielu lat, a niektórzy niemal wierzą w wygraną. Na prowadzeniu stale znajdują się przedstawiciele Ukrainy – Kalush Orchestra.

Zobacz także: Paulina Sykut-Jeżyna wspomina występ w Idolu niemal 20 lat temu
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *