Google rezygnuje z popularnego niegdyś launchera Google Now

Nastała pora na kolejną fazę czyszczenia portfolio usług Google, a tym razem do kosza trafia niegdyś popularny launcher Google Now. Takiego posunięcia można było się spodziewać, gdyż gigant z Mountain View od kilku dobrych lat oferuje jego następcę.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 1 min

W beta wersji aplikacji Google pojawiła się informacja o planowanym zakończeniu wsparcia dla launchera na smartfony z Androidem — Google Now. Wsparcie tej aplikacji ma zakończyć się już w kwietniu bieżącego roku.

Jeżeli nadal korzystasz z Google Now Launcher na swoim smartfonie, to zapewne konieczna będzie zmiana na inną aplikację tego typu. W przeciwnym wypadku smartfon sam wykona automatyczną zmianę launchera na domyślny – powiązany z systemem Android.

Mówi się, że takie posunięcie ze strony Google nie jest wcale zaskakujące. Koncern wycofał bowiem launcher Google Now ze swojego sklepu Google Play już w 2018 roku i obecnie nie jest kompatybilny ze zdecydowaną większością smartfonów z Androidem.

Przypominamy, że Google oferuje jednak wsparcie dla bezpośredniego następcy – Pixel Launcher. Ta aplikacja jest cały czas aktywnie rozwijana przez deweloperów z Mountain View.

Zobacz także: iPhone eksplodował podczas nocnego ładowania! [VIDEO]
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *