Grupa Alter Bridge zagra koncert w Polsce!

Jesienią tego roku amerykańska grupa Alter Bridge pojawi się w Europie w towarzystwie zespołów Halestorm i Mammoth WVH. Jedyny ich koncert w naszym kraju odbędzie się 7. listopada w MCK w Katowicach.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 3 min

Przypominamy, że europejska trasa Alter Bridge pierwotnie była zaplanowana na 2020 rok, jednak w związku z pandemią koronawirusa została odwołała. W jej ramach grupa miała wystąpić 30. czerwca w MCK w Katowicach. Ostatecznie na koncert w Polsce fani będą musieli poczekać do 7 listopada.

Alter Bridge pracuje aktualnie nad swoim siódmym już albumem studyjnym, następcą „Walk The Sky”, który zapewnił zespołowi pierwsze miejsce na kilkunastu listach przebojów na całym świecie. Aby dodatkowo zaostrzyć apetyt fanów, zespół udostępnił zdjęcia ze studia w mediach społecznościowych. Ponieważ płyta, która nie została jeszcze zatytułowana, ma zostać wydana w 2022 roku, wierni fani którzy kupią bilety na nadchodzące koncerty będą pierwszymi na świecie, którzy usłyszą ich nowe utwory na żywo.

W roli gościa specjalnego pojawi się nagrodzona Grammy popularna formacja Halestorm, na której czele stoi niezwykle charyzmatyczna wokalistka Lzzy Hale. Zespół promować będzie z kolei swój najnowszy materiał „Back From The Dead”. Piąta płyta ukaże się 6. maja, my a poznaliśmy już singel „The Steeple”.

Koncertowy wieczór będzie otwierać grupa Mammoth WVH, która na muzycznej scenie zadebiutowała w czerwcu ubiegłego roku za sprawą płyty zatytułowanej po prostu „Mammoth WVH”. To właśnie z tego albumu pochodzi nominowany do Grammy utwór „Distance”. Warto przypomnieć, że liderem formacji jest Wolfgang van Halen, nie kto inny jak basista zespołu Van Halen oraz syn nieżyjącego już lidera tej grupy – Eddiego Van Halena.

Zobacz także: Sidney Polak wreszcie zabrał głos po wypadku

„Alter Bridge powraca do Europy i Wielkiej Brytanii tej zimy wraz z przyjaciółmi z Halestorm i Mammoth. Będzie to przepyszny dźwiękowy szwedzki stół z jedenastostopniowym prawdziwym rock’n’rollowym trzęsieniem ziemi! Nie przegapcie tego!”- zapowiedział Myles Kennedy, lider Alter Bridge.

Lzzy Hale z Halestorm dodała: „Do wszystkich naszych europejskich fanów: tęskniliśmy za wami i cieszymy się, że wreszcie przepłyniemy ocean, aby znów was zobaczyć! Tym razem będziemy dzielili scenę ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi, czyli legendarnym Alter Bridge oraz jedynym w swoim rodzaju Mammoth WVH! Nie możecie przegapić tego show! Nie mogę się już doczekać, by doświadczyć pasji europejskich fanów rocka. Do zobaczenia z przodu i pośrodku.”

Post-grunge’owy Alter Bridge tworzą muzycy znani nam z grupy Creed (Marc Tremonti, Scott Philips i Brian Marshall) oraz wokalista Myles Kennedy (obecnie towarzyszący Slashowi). W swej twórczości Alter Bridge miesza ze sobą elementy przeróżnych rodzajów rocka i metalu, a nawet najcięższe kompozycje przyprawione są sporą dawką melodii.

Grupa powstała w 2004 w Orlando w Stanach Zjednoczonych na gruzach zespołu Creed. W tym samym roku wydali swoją debiutancką płytę zatytułowaną „One Day Remains”. Album otrzymał mieszane recenzje, jednak osiągnął spory sukces komercyjny. Druga płyta „Blackbird” spotkała się z kolei z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków. Solo gitarowe z tytułowego utworu zostało nawet okrzyknięte „najlepszą gitarową solówką wszechczasów”. W 2009 r. doszło do reaktywacji zespołu Creed, co oznaczało przerwę w działalności Alter Bridge, a rok później Alter Bridge powróciło z trzecią płytą „AB III”. Pochodzący z niej singiel „Isolation” jest uznawany za największy hit grupy. W 2013 roku grupa wydała płytę „Fortress”, która została określona jako najmocniejsza oraz najbardziej dynamiczna w dorobku grupy.

Zobacz także: ASAP Rocky aresztowany i oskarżony o napaść!
TAGI:
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *