Michał Wiśniewski ocenia szanse Krystiana Ochmana na Eurowizji


ADMIN 10 stycznia, 2023

artykuł

Krystian Ochman wkrótce wyleci do Turynu, gdzie będzie z dumą reprezentował nasz kraj w konkursie Eurowizji. Szanse wokalisty ocenia sam Michał Wiśniewski, który reprezentował niegdyś Polskę wraz z grupą Ich Troje. Przy okazji gwiazdor przypomniał nam jaki błąd popełnił z zespołem w czasie swojego występu.

Przypomnijmy, że Ochman zwyciążył polskie preselekcje do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Jego singiel "River" szybko stał się wielkim przebojem. Autorami utworu są Krystian Ochman i Ashley Hicklin (tekst piosenki) oraz Adam Wiśniewski (znany pod pseudonimem @atutowy) i Mikołaj "Tribbs" Trybulec (warstwa muzyczna). Teledysk do piosenki przygotował Dawid Ziemba i ekipa Mind Productions. Już wkrótce wokalista ze swoim teamem wyruszy do Turynu, a tam odbędzie się tegoroczny konkurs.

Michał Wiśniewski ocenił szanse Ochmana. Jaki błąd popełnił zespół Ich Troje? "Mam nadzieję, że trema go nie zje. Wyjdzie tam i zrobi to jak za każdym razem. Widziałem występ w Izraelu, ten występ wypadł znacznie lepiej niż w preselekcjach polskich, pomimo tego, iż miał kłopoty z dźwiękiem. Cóż ja mogę Krystianowi powiedzieć? On jest absolutnie zawodowy, to jest świeża krew i ma zdecydowanie najlepsze notowania ze wszystkich polskich reprezentantów wśród bukmacherów. Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki, żeby jeszcze pojawił się jakiś element szczęścia." - powiedział lider Ich Troje.

"Zapewne nie przeskoczymy Ukrainy. Krystian, pamiętaj o tym, że zwycięzcą jest się dla samego siebie. Będziemy mocno trzymać kciuki, żebyś co najmniej wyrównał wynik Edyty Górniak" - dodaje. Zapytany o to co mógłby zrobić autor "River", żeby przekonać do siebie jurorów, Michał Wiśniewski stwierdził, iż " jest to taki facet, który wystarczy, że jest". Następnie gwiazdor wrócił do swoich występów na Eurowizji z grupą Ich Troje w 2006 roku. Przyznał, że z zespołem popełnili pewien błąd.

"My popełniliśmy w 2006 roku taki błąd, że chcieliśmy zrobić zbyt dużo. Tak postawiliśmy. Jeden stawia na czerwone, a drugi na czarne i czasami nie trafiasz. 50/50. Zabrakło nam punktu aby wejść do finału" - przyznał Wiśniewski.

Polskiego wokalistę czeka pierwsza próba 3 maja (godz. 13:40) w Turynie. W sumie podczas pierwszej tury prób będzie mógł 3-krotnie przećwiczyć swój występ. Druga próba ma się odbyć 6 maja (godz. 13:30).

Na 8. maja zaplanowano uroczystość oficjalnego rozpoczęcia Konkursu Piosenki Eurowizji (tzw. turkusowy dywan). Już drugiego dnia rozpoczną się próby pełnych koncertów półfinałowych. Wieczorem przed każdym półfinałem i finałem będą miały miejsce próby jurorskie, podczas których jury będzie oceniać konkursowe występy.

Krystian Ochman wystąpi w drugim półfinale, czyli 12. maja. Z kolei wielki finał odbędzie się 14 maja. Według ostatnich notowań u bukmacherów Polak bez większych problemów powinien zapewnić sobie awans. Zdaniem wielu czujnych obserwatorów szykuje się największy polski sukces eurowizyjny od lat, a niektórzy nawet wierzą w wygraną.


Udostępnij:

Najnowsze wpisy