Popularność systemu Windows 11 stale rośnie. Jest na co piątym komputerze

Ostatnio opublikowane statystyki firmy StatCounter pokazują, że najnowszy system operacyjny od Microsoftu nieustannie zyskuje na popularności. Okazuje się, że Windows 11 znajduje się już na co piątym komputerze wyposażonym w OS od firmy z Redmond.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 1 min

Windows 11 ciągle zyskuje na popularności, na co wskazują dane przekazane przez serwis StatCounter. W marcu tego roku udziały pośród wszystkich dystrybucji Windowsa zwiększyły się o 1,81 punktu procentowego.

Taki wynik przełożył się z kolei na udziały Windows 11 w rynku na poziomie 20,94 procent. Oznacza to, że „jedenastka” działa już na co piątym komputerze korzystającym z systemu operacyjnego Microsoftu.

W tym miejscu warto dodać, że swoją popularność zwiększył również niekwestionowany lider, a więc Windows 10. Jego udziały wzrosły jednak symbolicznie, bo o jedyne 0,17 punktów procentowych, lecz nadal posiada on aż 73,48 procent udziałów.

Co za tym idzie, marginalizowana jest pozycja Windowsa 7 i 8.1. Ogłoszone już jakiś czas temu zakończenie wsparcia technicznego tych systemów spowodowało, że użytkownicy komputerów coraz częściej przesiadają się na nowsze dystrybucje. W porównaniu do lutego Windows 7 stracił 1,62 pp., natomiast jego udziały spadły do 3,72 proc. Z kolei użytkownicy Windows 8.1 stanowią zaledwie 0,84 procent (spadek o 0,3 pp.).

Zobacz także: Chiński ChatGPT ma pojawić się w wyszukiwarce Baidu już w marcu
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *