Roksana Węgiel póki co kończy edukację


ADMIN 10 stycznia, 2023

artykuł

Roksana Węgiel w rozmowie z dziennikarzami przyznała, że po maturze nie wybiera się na studia. Wokalistka powiedziała, że na ten moment nie myśli o wyższym wykształceniu.

17-letnia Roksana Węgiel to z całą pewnością jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Odniosła sukces na Eurowizji Junior, a wcześniej wygrała "The Voice Kids". Nastolatka od początku swojej kariery stale otrzymuje pytania na temat tego, jak radzi sobie w szkole i czy zamierza kontynuować edukację po liceum. W rozmowie z Super Expressem Węgiel wreszcie ujawniła swoje plany.

"Moja szkoła aktualnie odbywa się tak, że mam indywidualny tok nauczania. Niezmiennie to trwa od trzech lat. Niezmiennie idę tym samym trybem. To jest bardzo korzystne dla mnie, bo jestem w stanie sobie wszystko nadrobić i dogadać się nawet z nauczycielami terminowo, żeby mi wszystko pasowało, bo mnie niestety bardzo często nie ma. Myślę, że skończę szkołę średnią takim trybem, na pewno chcę zdać maturę. Na studia się nie wybieram od razu, ale jak będę miała maturę, to przecież mogę pójść na studia nawet na starość" - powiedziała w rozmowie z tabloidem.

Wokalistka przyznała, że póki co nie zależy jej na wykształceniu. Cieszy się także, że powoli kończy szkołę średnią. "Szkoła trochę mi przeszkadza. Nie będę tego ukrywać. Wiem, że to gdzieś tam jest ważne, no powinnam się uczyć. Takie mam podejście, po prostu chcę zdać tę maturę i koniec." - dodała.

W show-biznesie Roxie Węgiel obecna jest od trzynastego roku życia. Wiele razy musiała odpowiadać na liczne zarzuty o tym, że stara się kreować na starszą niż tak naprawdę jest. "W ogóle nie spieszy mi się do dorosłości. Czas tak szybko ucieka. Pamiętam, jak będąc jeszcze małą dziewczynką, mówiłam, że tyle zostało czasu do osiemnastki, a to przecież już za półtora roku. Naprawdę szybko ten czas leci. Wiele osób mówi, że wyglądam na dużo starszą osobę, ale myślę, że telewizja również robi swoje, bo jednak wszystko na ekranie wygląda inaczej" - komentowała nastolatka.

"Mam świadomość tego, że często na ekranie wyglądam starzej, niż na żywo. Ale ja się czuje na swój wiek i nie robię nic na siłę. Nie uważam, że się postarzam." - dodała.

Roksana Węgiel to młoda polska piosenkarka, która już ma na swoim koncie wielkie sukcesy. Utalentowana piosenkarka najpierw wyśpiewała sobie zwycięstwo w pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz zajęła historyczne pierwsze miejsce w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Największym przebojem młodej gwiazdy jest oczywiście przynoszący szczęście utwór Anyone I Want To Be. Utwór został wydany 6. listopada 2018 r. Z tym singlem Roksana nie tylko wygrała The Voice Kids, ale także zawojowała Eurowizję dla Dzieci. Oprócz tego piosenka promuje film animowany Manu. Bądź sobą.

W 2018 roku niemal cała Europa usłyszała o Roksanie Węgiel, gdy młodziutka wokalistka odniosła historyczny sukces zdobywając zaszczytne pierwsze miejsce w konkursie Eurowizji dla Dzieci, pozostawiając konkurencję daleko w tyle.

Roksana była zdecydowaną faworytką konkursu, a nadzieje na wygraną dawała spora popularność jej piosenki Anyone I Want To Be. Utwór ten, jako jedyny z biorących udział w rywalizacji, w ciągu zaledwie tygodni osiągnął wynik miliona odsłon w serwisie YouTube, a przecież w juniorskiej Eurowizji o zwycięstwie decydują właśnie głosy internautów.


Udostępnij:

Najnowsze wpisy