Rośnie popularność Binga. Z wyszukiwarki korzysta 100 mln użytkowników dziennie


ADMIN 9 marca, 2023

artykuł

Najnowsze dane opublikowane przez Microsoft sugerują, że wyszukiwarka Bing cieszy się coraz większym zainteresowaniem internautów. Liczba aktywnych użytkowników przekroczyła bowiem magiczny próg 100 mln dziennie.

Wyszukiwarka Bing firmy Microsoft ostatnimi czasy znajduje się w centrum uwagi wielu osób m.in. za sprawą implementacji chatbota opierającego się na niezwykle popularnym narzędziu, jakim jest ChatGPT. Okazuje się, że integracja Binga z usługą związaną ze sztuczną inteligencją była dobrym posunięciem. 

Wiceprezes Microsoftu do spraw urządzeń i wyszukiwarek, Yusuf Mehdi, poinformował właśnie, że Bing przekroczył próg stu milionów aktywnych użytkowników dziennie. Rzecz jasna, wyszukiwarka Microsoftu wciąż nie może się równać z Google, ale jest to wynik zdecydowanie godny pochwały. 

W tym miejscu warto dodać, że aż jedna trzecia użytkowników Binga nie korzysta z wyszukiwarki, ale ze wspomnianego wyżej chatbota bazującego na sztucznej inteligencji. W czasie jednej sesji odbywają się średnio trzy rozmowy na czacie, a to przekłada się na około 45 milionów wywołanych zapytań dziennie.

W ostatnim czasie wszystko co związane ze sztuczną inteligencją odnotowuje olbrzymią popularność, a sam ChatGPT bije rekordy i budzi ogromne zainteresowanie internautów. Czy zatem wdrożenie narzędzi w stylu chatbota na innych platformach będzie oznaczało wzrost liczby ich użytkowników? O tym być może przekonamy się już niebawem.


Udostępnij:

Najnowsze wpisy