Rośnie popularność Binga. Z wyszukiwarki korzysta 100 mln użytkowników dziennie

Najnowsze dane opublikowane przez Microsoft sugerują, że wyszukiwarka Bing cieszy się coraz większym zainteresowaniem internautów. Liczba aktywnych użytkowników przekroczyła bowiem magiczny próg 100 mln dziennie.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 1 min

Wyszukiwarka Bing firmy Microsoft ostatnimi czasy znajduje się w centrum uwagi wielu osób m.in. za sprawą implementacji chatbota opierającego się na niezwykle popularnym narzędziu, jakim jest ChatGPT. Okazuje się, że integracja Binga z usługą związaną ze sztuczną inteligencją była dobrym posunięciem. 

Wiceprezes Microsoftu do spraw urządzeń i wyszukiwarek, Yusuf Mehdi, poinformował właśnie, że Bing przekroczył próg stu milionów aktywnych użytkowników dziennie. Rzecz jasna, wyszukiwarka Microsoftu wciąż nie może się równać z Google, ale jest to wynik zdecydowanie godny pochwały. 

W tym miejscu warto dodać, że aż jedna trzecia użytkowników Binga nie korzysta z wyszukiwarki, ale ze wspomnianego wyżej chatbota bazującego na sztucznej inteligencji. W czasie jednej sesji odbywają się średnio trzy rozmowy na czacie, a to przekłada się na około 45 milionów wywołanych zapytań dziennie.

W ostatnim czasie wszystko co związane ze sztuczną inteligencją odnotowuje olbrzymią popularność, a sam ChatGPT bije rekordy i budzi ogromne zainteresowanie internautów. Czy zatem wdrożenie narzędzi w stylu chatbota na innych platformach będzie oznaczało wzrost liczby ich użytkowników? O tym być może przekonamy się już niebawem.

Zobacz także: Chiny chcą przywrócić do życia łazik na Marsie, z którym utracili kontakt
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *