Powerbank przegrzał się w samolocie. Wybuchł pożar

Do groźnej sytuacji doszło kilka dni temu na pokładzie Airbusa 320 tanich linii lotniczych Scoot, który leciał z Tajwanu do Singapuru. Pasażerowie samolotu przeżyli chwile grozy, kiedy zapalił się powerbank jednego z uczestników lotu. Załoga na szczęście szybko i sprawnie ugasiła ogień, ale dwóch pasażerów zostało rannych.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

Airbusa 320 kołował na pasie startowym na lotnisku Taipei Taoyuan na Tajwanie, gdy nagle z powerbanku jednego z pasażerów wystrzelił jasny płomień. Uczestnicy lotu natychmiast wszczęli alarm, że na pokładzie pojawił się pożar.

Lot Scoot TR993 lecący z Tajpej do Singapuru został odwołany, gdy powerbank należący do klienta przegrzał się. Samolot znajdował się jeszcze na ziemi.

Sytuacja z początku wydawała się całkiem niegroźna, a z ogniem najpierw próbowały poradzić sobie stewardessy. Uspokajały pasażerów, że nie ma żadnego zagrożenia. Jednak z czasem coraz bardziej zaniepokojeni pasażerowie zauważyli, że pokład samolotu zaczyna wypełniać się dymem.

Władze lotniska zostały zaalarmowane o pożarze na pokładzie samolotu. Do Airbusa podjechała lotniskowa straż pożarna. Pasażerowie cały czas nagrywali zdarzenie i jeszcze z pokładu zaczęli wrzucać zdjęcia i filmy do internetu. Jeden z nich zamieścił film w mediach społecznościowych, na którym widać pokład wypełniający się dymem i stewardesy gaszące ogień.

Zobacz także: Chiny chcą przywrócić do życia łazik na Marsie, z którym utracili kontakt

Ogień na szczęście szybko ugaszono, ale niestety przez w wyniku incydentu dwóch pasażerów doznało lekkich poparzeń. Mowa o właścicielu powerbanku i jego towarzyszu. Szybko i sprawnie udzielono pomocy. Po całym zdarzeniu przewoźnik odwołał lot. Wszystkim pasażerom zaproponowano nowy termin lotu oraz zakwaterowanie w hotelu. Ponadto poinformowało, że zdarzenie nie zakłóciło pracy lotniska.

Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *