TikTok zostanie zbanowany w USA? Decyzja już w lutym

Obawa amerykańskich ustawodawców przed chińskimi produktami i usługami trwa nadal. Jeszcze kilka lat temu niektóre z blokad wydawałyby się niemożliwe do wdrożenia, a jednak z rynku amerykańskiego zniknęła m.in. firma Huawei. Być może właśnie przyszła kolej na TikToka, czyli obecnie jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Decyzja ma zostać podjęta już w lutym.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

Od dłuższego czasu możemy śledzić poczynania amerykańskiej władzy, która z coraz większą niechęcią patrzy na poczynania TikToka i chińskich twórców tej niezwykle popularnej aplikacji. Dotychczas zakazano korzystania z aplikacji na rządowych urządzeniach.

Warto w tym miejscu dodać, że walka z TikTokiem w USA jest sprawą absolutnie ponadpartyjną. W ostatnim czasie przedstawiciele Demokratów i Republikanów ramię w ramię wielokrotnie opowiadali się za ograniczaniem działalności aplikacji na terenie kraju. Co ciekawe, wspólne projekty ustaw i zwracanie się do np. Kongresu czy prezydenta to sytuacja wyjątkowa.

Według ostatnich doniesień zza oceanu, w lutym Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów podejmie głosowanie nad przyjęciem specjalnych przepisów w kraju. Miałyby one umożliwić blokadę aplikacji TikTok w Stanach Zjednoczonych. Wszystko przez narastające obawy związane ze wspomnianym wcześniej bezpieczeństwem w kraju.

Pod proponowanymi przepisami podpisał się Michael McCaul z partii republikańskiej i przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, a swoje stanowisko motywował stwarzaniem przez aplikację zagrożenia dla obywateli na skutek inwigilacji i przesyłania danych do firmy oraz władz w Pekinie. Reasumując, TikTok utożsamiany jest w USA z oddaniem Chinom zdalnego dostępu do zawartości telefonów obywateli.

Zobacz także: 14 lat pisał powieść i mało kto chciał ją kupić. TikTok wybił ją do TOP 1

Okazuje się, że przepisy faktycznie mogą wejść w życie, a dzięki zjednoczeniu w Kongresie dojdzie do blokady aplikacji. Pierwsze tego typu próby podejmował jeszcze Donald Trump, lecz nie przyniosły one rezultatu z powodu blokady sądowej.

Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *