Facebook znów zamierza zwolnić tysiące pracowników [marzec 2023]

Według doniesień dziennikarzy Bloomberga, koncern Meta planuje kolejne duże zwolnienia grupowe. Redukcja etatów ma objąć nawet kilka tysięcy osób, a pierwsi pracownicy prawdopodobnie pożegnają się ze stanowiskami już w przyszłym tygodniu.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

Meta jest zdecydowanie jednym z koncernów, który wyjątkowo mocno odczuł efekty globalnego spowolnienia gospodarczego. W listopadzie 2022 roku z firmą pożegnało się aż 11 tysięcy pracowników z całego świata, ale okazuje się, że na tym nie koniec.

Jak donosi portal Bloomberg, Mark Zuckerberg i spółka planują kolejną falę masowych zwolnień, która ma rozpocząć się rzekomo już w przyszłym tygodniu. Nieoficjalne informacje wskazują, że pracę straci nawet kilka tysięcy osób!

W tej turze zwolnień cięcia kosztów mają być jeszcze głębsze, bowiem niektórzy menedżerowie otrzymają pakiety wykupu, a do likwidacji pójdą nawet całe zespoły. Wszystko to wiąże się z poszukiwaniem oszczędności oraz optymalizacją wydatków.

Za sporządzenie list pracowników do zwolnienia odpowiedzialni będą menedżerowie poszczególnych działów. Obecna, niestabilna sytuacja w firmie w bezpośredni sposób odbija się psychice pracowników, którzy pozostają niepewni swojego dalszego losu. Wielu obawia się, czy coroczne bonusy wypłacane w właśnie marcu trafią do ich rąk, jeśli to właśnie w tym miesiącu zostaną oni zmuszeni do opuszczenia firmy.

Zobacz także: Amazon zamierza zwolnić 9 tys. osób, w tym pracowników Twitch.tv
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *