NVIDIA Broadcast sprawia, że aktorzy w filmach patrzą ci prosto w oczy

Jednym z ciekawych, a zarazem zabawnych zastosowań sztucznej inteligencji jest sprawienie, że podczas rozmowy online, nie patrząc w oczy rozmówcy, utrzymujemy z nim kontakt wzrokowy. Taka funkcja może okazać się całkiem pomocna, gdy z jakiegoś powodu unikamy tego kontaktu, ale musimy przeprowadzić z kimś ważną rozmowę. Daniel Hashimoto, specjalista VFX znany z kanału Action Movie Kids, przedstawił niecodzienny pomysł na wykorzystanie tej konkretnej technologii.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

Na rynku jest obecnie kilka programów umożliwiających korzystanie z technologii utrzymywania kontaktu wzrokowego dzięki sztucznej inteligencji. Ofertuje ją na przykład FaceTime czy Microsoft Teams, a od niedawna potrafi to również aplikacja NVIDIA Broadcast.

Istnieją momenty, w których ta funkcja może okazać się przydatna. Zapewne zdania są podzielone jeśli chodzi o to, czy powinniśmy cały czas utrzymywać z kimś kontakt wzrokowy, czy może jednak jest to dość dziwne i niekomfortowe. Z całą pewnością jednak niektórzy z ulgą skorzystają z takiej opcji np. przy długich i nużących rozmowach online.

Daniel Hashimoto znalazł dla tej technologii kreatywne zastosowanie. Chodzi wciąż o to samo, czyli o utrzymywanie kontaktu wzrokowego, ale w tym przypadku wykorzystał on oprogramowanie NVIDIA Broadcast do sprawienia, żeby aktorzy w filmach patrzyli nam prosto w oczy. Efekty swojej pracy opublikował na Twitterze.

„Z technicznego punktu widzenia ta technologia jest świetna. Śledzenie odbywa się w czasie rzeczywistym, a oświetlenie i dopasowanie kolorów jest naprawdę imponujące” – komentuje Hashimoto. „Ponadto odkryłem, że efekt bierze pod uwagę kierunek, w jakim osoby odwracają głowę, a więc skoryguje oczy, kiedy wzrok kierowany jest poza ekran, lecz nie robi tego, jeśli osoba wyraźnie odwraca głowę i patrzy na coś zupełnie innego. Nie mam wątpliwości, że wkrótce narzędzia wideokonferencyjne będą miały jakąś wersję tego rozwiązania”.

Jak widać, efekty są imponujące, choć w przypadku niektórych scen filmowych czasem wyglądają komicznie. Macie za sobą przygodę z aplikacją NVIDIA Broadcast? Zachęcamy do podzielenia się swoimi odczuciami w komentarzu.

Zobacz także: “Latająca taksówka” pobiła rekord długości lotu. 250 km na jednym ładowaniu!
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *