Trasa koncertowa Celine Dion niestety znowu przełożona

Celine Dion właśnie przekazała najnowsze wieści na temat swojego stanu zdrowia. Problemy z mięśniami sprawiają, że europejska trasa, a w tym koncerty w Polsce, została po raz kolejny przełożona na nieco późniejszy termin. Kiedy kanadyjska gwiazda ostatecznie zaśpiewa w naszym kraju?

Fomen Fomen
Przeczytasz w 3 min

Europejska trasa koncertowa „Courage World Tour” zaplanowana od 25 maja do 24 września 2022 roku odbędzie się od 24 lutego do 4 października 2023 roku. Celine Dion w stale kontynuuje leczenie w związku ze zdrowotnymi dolegliwościami. Gwiazda jeszcze przed wybuchem pandemii zdążyła zagrać ponad 50 koncertów.

Ostatnio wokalistka przechodzi leczenie z powodu uporczywych skurczów mięśni, które uniemożliwiają jej występy na scenie. Jej powrót do zdrowia trwa niestety dłużej niż się spodziewała. Zespół medyczny Celine poddaje stałej ocenie jej stan zdrowia i kontynuuje leczenie.

„Jest mi przykro, że musimy jeszcze raz zmienić nasze pierwotne plany koncertowe w Europie. Początkowo musieliśmy przenieść koncerty z powodu pandemii, a teraz moje problemy zdrowotne powodują, że znowu je przekładamy” – powiedziała Celine.

„Czuje się odrobinę lepiej, ale nadal doświadczam skurczów mięśni. Gdy wychodzę na scenę, muszę być w najlepszej formie. Naprawdę nie mogę się już doczekać spotkania z wami, lecz to jeszcze nie ten czas. Robię wszystko co mogę, żeby wrócić do poziomu, który pozwoli mi wykrzesać z siebie 100% na moich koncertach, bo na to zasługujecie” – dodała.

Zobacz także: Głośnik Wi-Fi Symfonisk w kształcie lampy od IKEI dostępny w Polsce

Bilety kupione na koncerty zachowują ważność na nowe terminy w przyszłym roku. W celu uzyskania dalszych informacji, posiadacze biletów mogą skontaktować się z punktem zakupu.

Nie ujawniono do tej pory, dlaczego u piosenkarki doszło do problemów ze zdrowiem. Drżenie mięśni to bardzo nieprzyjemna przypadłość, do której doprowadzić m.in. deficyt niektórych pierwiastków w organizmie (przykładowo magnezu lub potasu), a ich utrata często wiąże się z odwodnieniem, przepracowaniem i stresem.

Piosenkarka wychowała się w wielodzietnej rodzinie. Jest najmłodsza spośród swojego licznego rodzeństwa. Rodzice Celine Dion byli muzykami. Prowadzili klub, w którym Celine Dion oswajała się ze sceną już od pierwszych lat swego życia. Pierwszy utwór nagrała razem z matką i bratem już w wieku 12 lat. Kaseta z owym nagraniem trafiła do sławnego menadżera Rene Angelila, czyli jej przyszłego męża.

Po wysłuchaniu piosenki producent zachwycił się jej głosem na tyle, że postawił wszystko na jedną kartę, by wypromować młodą artystkę. Zastawił nawet swój dom, żeby sfinansować jej pierwszą płytę. Płyta pt. La voix du bon Dieu ukazała się w 1981 roku, a dwa lata później wokalistka została pierwszą kanadyjską piosenkarką, której album we Francji zdobył status złotej płyty.

Zobacz także: Odwołany koncert i problemy zdrowotne Maryli Rodowicz

Wielką sławę zyskała głównie dzięki Eurowizji w 1988 roku. Celine Dion, reprezentując w konkursie Szwajcarię (ponieważ Kanada nie mogła brać udziału w europejskim konkursie), wystąpiła w Dublinie z piosenką Ne partez pas sans moi i zajęła tam pierwsze miejsce.

Piosenka artystki znalazła się w zestawieniu czternastu największych eurowizyjnych przebojów w 50-letniej historii konkursu.

Dla wokalistki udział w konkursie był wielką przepustką do międzynarodowej kariery. Celine do dziś jest wymieniana m.in. obok Abby jako przykład, że Eurowizja może być biletem do międzynarodowej sławy.

TAGI:
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *