Amazon zamierza zwolnić 9 tys. osób, w tym pracowników Twitch.tv

Nie tak dawno informowaliśmy o dużych zwolnieniach u światowego giganta, a teraz Amazon znowu ogłasza, że pozbędzie się kolejnych 9 tysięcy pracowników. Jest to niestety największe masowe zwolnienie w całej historii Amazona.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 2 min

Notatka skierowana do pracowników Amazona przez dyrektora generalnego Andy’ego Jassy’ego w poniedziałek mówi, że firma zredukuje zatrudnienie o kolejne 9 tys. osób. Redukcja ma dotknąć pracowników na różnych stanowiskach w wielu działach, w tym ludzi pracujących dla popularnej platformy streamingowej Twitch. Zwolnienia ponoć nie ominą również AWS, pracowników reklamy czy HR.

Pod koniec ubiegłego roku Amazon mówił o planowanym zwolnieniu aż 18 tys. pracowników, co miało swój początek w styczniu. Teraz okazuje się, że było to o co najmniej 50% za mało, aby firma mogła zrealizować swoje cele finansowe. Dyrektor generalny firmy tłumaczy decyzję o kolejnych zwolnieniach obecnym kryzysem na świecie i podkreśla zaangażowanie Amazona w optymalizację kosztów i liczby pracowników.

Co ciekawe, informacja o zwolnieniach pokrywa się czasowo z nie tak dawną rezygnacją szefa serwisu Twitch, Emmetta Sheara. Wygląda na to, że Amazon zaplanował tam znaczną redukcję siły roboczej. Według wpisu na blogu dyrektora generalnego Dana Clancy’ego zespół platformy Twitch.tv uszczupli się o około 400 osób. Ponoć na działalność Twitcha w ostatnim czasie wpłynął obecny klimat makroekonomiczny, który odbił się na mniejszych niż oczekiwano przychodach i wolniejszym przyroście nowych użytkowników.

Zobacz także: Beyoncé na otwarciu luksusowego hotelu w Dubaju!

Ponadto cięcia w Amazonie objęły również zahamowanie wielu inwestycji. Zawieszono m.in. budowę drugiej siedziby głównej firmy w Arlington, a także zamknięto część fizycznych sklepów Amazon Go i wstrzymano budowę nowych sklepów Amazon Fresh.

TAGI: ,
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *