Clash Royale triki, hacki i wskazówki, które musisz poznać

Tym razem zebraliśmy w jedno miejsce wszystkie przydatne porady, sztuczki i wskazówki do gry Clash Royale. Tak pokrótce, Clash Royale to wydana z myślą o platformach mobilnych z systemami Android i iOS gra typu tower defense w klimacie fantasy, stworzona w całości przez studio Supercell znane z wielu popularnych tytułów. Dostępna jest w modelu free to play oraz posiada wbudowany system mikrotransakcji.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 16 min

Na starcie warto nadmienić, że Clash Royale jest dość nietypową grą strategiczną online łączącą w sobie elementy tower defense, karcianki oraz MOB-y. Sama rozgrywka opiera się na wielu aspektach, a głównym jest rzecz jasna walka, w której twoim celem będzie zniszczenie królewskiej wieży, choć nie jest to konieczne by osiągnąć zwycięstwo. Za każde zniszczenie budynku zdobędziesz koronę, a na rozegranie potyczki masz określony czas. To z kolei oznacza, że czasem wystarczy zniszczyć tylko jedną małą wieżę i zarazem obronić wszystkie swoje. Bywa i tak, że zawalczysz w dogrywce o to, który gracz jako pierwszy zniszczy dowolną budowlę.

Tak czy inaczej, pozbycie się głównej budowli sprawi, że automatycznie wygrywasz starcie i zdobywasz od razu 3 korony. Jednak walka to nie wszystko, bo drugim istotnym elementem są karty, które odblokowujesz podczas rozgrywki, a z nich tworzysz deck, czyli zestaw 8 kart wykorzystywanych w potyczkach. Ponadto tytuł kładzie duży nacisk na aspekty społecznościowe. Gracz może dołączyć do tytułowych klanów i by walczyć dla nich o punkty, rozgrywać mecze towarzyskie, a także poprosić kolegów z klanu o karty czy samemu podzielić się z nimi swoimi.

Poniżej znajdziesz najciekawsze sztuczki do gry Clash Royale, a także pomocne porady, wskazówki, rozwiązania oraz triki. Mogę okazać się przydatne zarówno dla nowych graczy, jak i tych, którzy spędzili już trochę czasu w grze, ale wciąż potrzebują małej pomocy.

Clash Royale sztuczki i porady

Po pierwsze, dobrze przemyśl wybór swojego nicku, gdyż w przyszłości będziesz mógł go zmienić tylko raz. Następnie dobrze będzie połączyć się z Facebook’iem oraz (Android) kontem Google, żeby zapisywać swoje postępy w grze. Jeżeli tego nie zrobisz, po odinstalowaniu gry już nigdy nie wrócisz na swoje poprzednie statystki.

Na wstępie warto wspomnieć, że kluczem do sukcesu w walce z przeciwnikiem jest rozsądne wydawanie energii na odpowiednie jednostki. Przykładowo wysłanie rycerza na latające smoki nie jest zbyt dobrym posunięciem, bo to tylko ułatwi sprawę drugiemu graczowi. Bywa i tak, że nie warto wysyłać silnej i kosztownej jednostki na silnego przeciwnika, ponieważ można łatwo odwrócić jego uwagę znacznie słabszymi i tanimi jednostkami, a dokończeniem go zajmą się łucznicy w wieżach. Mówiąc krótko, dobrze się zastanów, zanim wykorzystasz kolejną kartę.

Po drugie, niech ogarnie cię spokój i opanowanie, bowiem w czasie gry w Clash Royale są one bardzo pożądane. Praktyka czyni mistrza, a skupienie, poświęcony czas i cierpliwość zostaną ci wynagrodzone. Nie przejmuj się porażkami, ponieważ gdy nabierzesz już doświadczenia, będzie ci zdecydowanie łatwiej i rozgrywka stanie się o niebo przyjemniejsza. W międzyczasie zdobędziesz nowe karty i rozwiniesz te posiadane. Z kolei będąc sfrustrowanym i rozkojarzonym nigdy nie wykorzystasz w pełni swoich zdolności i staniesz się po prostu łatwiejszym celem dla przeciwnika. W takim wypadku lepiej odpocząć od gry i wrócić do rozgrywki, jak już ochłoniesz.

Złoto i turnieje

Złoto jest podstawowym surowcem w grze Clash Royale. Możesz używać go do ulepszeń kart, zakupu kart ze sklepu gry czy do stworzenia klanu. Znajdziesz je w skrzyniach, otrzymasz podczas oddawania kart do klanu i zarobisz je w walkach z innymi graczami. Jeżeli masz nadmiar gemów to również kupisz za nie nieco złota. Ponadto znajdziesz w każdej skrzyni, z wyjątkiem epickich i legendarnych. Ilość znalezionego złota jest zależna od rodzaju skrzyni i od areny, na której ją zdobyłeś.

Zobacz także: Clash of Clans hacki, sztuczki i wskazówki na szybko

Jak jeszcze zgromadzić złoto? Zdobędziesz je oddając karty do swojego klanu. Za każdą normalną kartę otrzymasz 5 sztuk złota, za rzadką 50, a za każdą epicką aż 500. Gdy masz już maksymalną ilość kart, każda dodatkowo zdobyta kopia zmieniana jest automatycznie na złoto. W ten sposób dostaniesz tak 5 sztuk złota za normalną, 50 za rzadką, 500 za epicką i aż 20 000 za legendarną. Jakby tego było mało, złoto dostaniesz w nagrodę za zwycięstwo na arenie, w walce 2vs2 oraz z globalnych i prywatnych turniejów.

Turnieje dostępne są od 8 poziomu. Można w nich grać tak jak na zwykłych meczach rankingowych, ale musisz znać hasło albo mieć szczęście. Spróbuj wpisywać w zakładce turnieje słowa kluczowe takie jak „free”, „pl”, „pol”, „a”, „b” lub „z” i znajdź wolny albo taki z darmowym hasłem. Challenge to mecze, które znajdziesz w zakładce z turniejami i oferują graczowi 2 opcje: 3 przegrane albo 12 wygranych. Po trzech przegranych wypadasz z gry, ale dostajesz nagrodę pocieszenia, natomiast 12 zwycięstw za gwarantuje ci nagrodę główną.

Jak już pewnie zauważyłeś, wykorzystywanie kart podczas walki pochłania energię. Uzupełnia się ona samoczynnie, a jej pasek podzielony jest na dziesięć fragmentów. Różne jednostki pożerają różną ilość energii. Pamiętaj o tym, by nigdy nie oszczędzać eliksiru na najwyższym poziomie, bo po prostu się on marnuje. Zanim przejdziemy do decków, powinieneś wiedzieć o zakładce TV Royale, w której znajdziesz powtórki meczy innych, zaawansowanych graczy. Mogą okazać się bardzo pomocne i stanowić źródło cennych informacji, bowiem dzięki nim poznasz ciekawe taktyki, nowe typy kart, kontrataki czy decki.

Gemy i Gwiezdne Punkty

Gemy są walutą premium w Clash Royale, a zabawę w grze rozpoczniesz z setką takich diamentów. Ponadto możesz zdobyć je otwierając skrzynie, wykonując zadania czy ostatecznie kupując je za prawdziwe pieniądze. Diamentów możesz użyć do natychmiastowego odblokowania skrzyń oraz ich zakupu, jak również do zakupu wspomnianego wyżej złota i wielu innych czynności. Dostaniemy je także jako nagrodę w specjalnych wyzwaniach i eventach.

Gwiezdnych Punktów z kolei użyjesz do kosmetycznych zmian dla swoich kart. Można je wydać na ulepszenie kart na poziomie 13-tym i tym samym dodać dla nich Gwiezdne Poziomy. Karty z Gwiezdnymi Poziomami posiadają tzw. złote efekty. Mogą to być ubrania, zbroje, bronie i inne elementy widoczne m.in. podczas walki. Łatwo je dostrzec, ponieważ podczas ich wykorzystania również błyszczą na złoto. Gwiezdne Poziomy z kolei dają kartom efekty czysto kosmetyczne bez dodatkowych bonusów.

Jak zatem zdobyć Gwiezdne Punkty? Pojawiają się one automatycznie, gdy tylko zdobędziesz 13-ty królewski poziom. Zastąpią wtedy punkty doświadczenia podczas przekazywania kart oraz ich ulepszania. Zbieranie wymaksowanych kart ze skrzyń, zadań czy z handlu, da ci Gwiezdne Punkty i złoto, a konkretnie 1 za kartę normalną, 10 za rzadką, 100 za epicką i aż 1000 za legendarną.

Powinieneś wiedzieć, że również kupując wymaksowane karty w sklepie są one automatycznie transformowane do Gwiezdnych Punktów. Z uwagi na to, że przeładowane karty zamieniają się w złoto, połowę wydanego w ten sposób złota otrzymasz jako zwrot. Czyli w przypadku kart innych niż legendarne dostaniesz 1 punkt gwiezdny za 5 sztuk złota, ale już w przypadku kart legendarnych 1 punkt gwiezdny to koszt 20 sztuk złota. Pamiętaj o tym, że karty których nie ulepszyłeś do maksymalnego poziomu, nie dadzą ci punktów gwiezdnych.

Zobacz także: Coin Master hacki, triki i przydatne wskazówki dla początkujących

Zestawy kart

Prawda jest taka, że bez dobrego decku nie masz co marzyć o zwycięstwie. Oczywistym jest, iż na początku zabawy niemal każdy dopiero się uczy, a więc często wygrywa się byle jakimi taliami, jednak z czasem się zmienia. Twórcy gry przygotowali kilkadziesiąt jednostek, które odblokujesz z biegiem czasu, tak więc będziesz miał dostępu do wszystkich już na starcie. Wskazówka do tworzenia decków brzmi: twórz zbalansowane zestawy.

Na trzecim poziomie odblokowujesz klany. Polecam ci jak najszybciej dołączyć do jakiegoś klanu, ponieważ możesz w nim dzielić się oraz otrzymywać karty od innych graczy, a to z kolei daje ci EXP. Większy EXP to oczywiście wyższy poziom, a im wyższy poziom, tym lepsze będą twoje wieże.

Jeśli chodzi o jednostki to ważne jest przywoływanie ich w odpowiednich miejscach. Przykładowo puszczenie Gianta przy twojej głównej wieży da przeciwnikowi czas na zabezpieczenie się. Z drugiej strony ty w tym czasie możesz poczekać na regenerację energii i przywołanie jednostki wspomagającej olbrzyma. Nie wysyłaj jednostek dalekiego zasięgu takich jak łucznicy przed wytrzymalszymi wojownikami walczącymi na krótkim dystansie. Jeśli przywołasz ich za rycerzem, będą oni przez chwilę bezpieczni i zadadzą niemałe obrażenia przeciwnikom, ponieważ wróg najpierw skupi się na jednostce znajdującej się z przodu. Staraj się nie stawiać budynków obok wież, gdyż przeciwnik atakując magią np. domek gnomów, uszkodzi również pobliską wieżę.

Co począć, kiedy przeciwnik posłał w twoją stronę silnego rycerza, a ty nie masz energii (eliksiru), by wysłać mu naprzeciw podobną jednostkę? Użyj słabszej i tańszej karty, aby ściągnąć na nią uwagę wroga, a w tym czasie twój łucznik zada mu trochę obrażeń i przez to wieża mniej ucierpi. W czasie obrony dobrze sprawdzają się też budynki, więc warto żebyś miał jakiś w swoim decku. Z kolei na wieże przeciwnika dobrze jest mieć Hog Ridera, Gianta lub Balloon.

W wiosce są 3 wieże, dwie boczne i jedna główna. Żeby móc zniszczyć główną, trzeba najpierw zniszczyć jedną z tych bocznych. Za każdą grę otrzymujemy korony, których liczba zależy od zniszczonych wież. Jeżeli zniszczysz główną wieżę, otrzymasz 3 korony, a jeśli nie uda ci się zburzyć ani jednej – 0.

Rodzaje jednostek

W Clash Royale jest kilka typów kart. Wśród nich znajdują się wojownicy zadający spore obrażenia, lecz są oni w stanie atakować tylko jeden cel na ziemi. Ponadto mamy jednostki obszarowe, które zadają mniejsze obrażenia, ale za to kilku wrogom jednocześnie. Tanki z kolei są powolne, ale mają mnóstwo zdrowia, a czarów możesz używać na dużych odległościach, co na pewno przyda ci się m.in. podczas wykańczania mocno uszkodzonej wieży przeciwnika. Ponadto niektóre karty łączą różne cechy takie jak możliwość ataku dwóch typów jednostek – naziemnych i latających.

Na plac boju zabierzesz jedynie 8 kart i nie ma tutaj jednej recepty na idealną talię, ponieważ sporo zależy od samych preferencji graczy. Warto zatroszczyć się tutaj o możliwość wyjścia z każdej sytuacji. Przykładowo przeciw jednostkom latającym warto mieć postacie strzelające, a na liczne grupki wrogów dobrze sprawdzą się czary i jednostki zadające obrażenia obszarowe. Zwróć uwagę na to, ile eliksiru zużywają poszczególne karty. Najmocniejsze z nich pożerają rzecz jasna najwięcej, a to oznacza, że używał ich będziesz rzadko. Co za tym idzie, tworzenie decków wyłącznie z bardzo silnymi kartami nie jest dobrym rozwiązaniem.

Zobacz także: Apex Legends Mobile wskazówki, hacki i sztuczki dla potomnych

Zburzenie wieży przeciwnika z automatu stawia cię w dobrym położeniu i ułatwia odpowiadanie na ataki wroga, dlatego zdaniem wielu graczy zdecydowanie lepiej jestobrać taktykę skupiającą się na atakach, a nie na obronie. Idąc tym tokiem myślenia, zamiast zaciekle bronić wieży, która za chwilę upadnie, lepiej będzie wysłać oddziały na podbój wrogiej wieżyczki.

Miej na uwadze fakt, iż twoja obrona powinna być dostosowana do skali ataków. Przykładowo do obrony przed słabymi goblinami nie będzie ci potrzebna silna jednostka. Lepiej nie dopuszczaj do wieży jednostek takich jak rycerze, a zamiast biernie czekać aż dotrą do wieży i szybko ją zniszczą, postaw na ich drodze przeszkodę, może to być np. chatka krasnoludka. Eksperymentuj z połączeniami różnych jednostek i nie zapominaj o wszechstronnym księciu, który może uratować cię z wielu opresji. Jeśli mowa o ulepszaniu kart, to nie ulepszaj tylko tych ulubionych, ale również takie, z których obecnie nie korzystasz, gdyż mogą okazać się całkiem przydatne w przyszłości.

Ach te skrzynie

Clash Royale jest darmową produkcją, w którą możesz grać bez wydawania pieniędzy, ale w takim przypadku musisz nauczyć się jak najlepiej pożytkować czas oczekiwania na otwarcie skrzyń. System nagród jest bowiem uciążliwy – masz 4 miejsca na skrzynie zdobywane po wygranych potyczkach. Co jakiś czas zgarniasz również darmowe skrzynie, które nie zajmują głównych miejsc, a za zdobywane korony otrzymujesz kolejne nagrody. Dużym problemem są wspomniane 4 wolne sloty, gdyż zapełniają się one bardzo szybko.

Samo otwieranie skrzyń trwa od kilku do kilkunastu godzin, a proces ten przyspieszyć możesz kryształami, które raczej niezbyt często zasilać będą twoje konto. Nie ma sposobu na szybkie zdobywanie dużej ilości nagród, ale czas oczekiwania możesz umilić sobie graniem, testowaniem kolejnych decków czy jednostek. Jeśli jednak zamierzasz wydać pieniądze, to przynajmniej nie wydawaj ich na zakup złota. Je akurat zdobędziesz w miarę szybko, tak więc lepiej przeznaczyć środki na kryształy otwierające skrzynie.

Nasz poradnik do Clash Royale to dla ciebie za mało? Potrzebujesz więcej wskazówek i sztuczek do gry? Polecamy ci poszukać ich w serwisie YouTube. Znajdziesz tam sporo autorskich sztuczek, strategii i rad zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Oglądaj zapisy rozgrywek i słuchaj komentarza, a na pewno znajdziesz coś, czym warto się zainspirować. Jeśli znalazłeś kilka filmów, ale są w języku angielskim, z którym masz problem, to nic straconego. Przypominamy, że niektóre filmy w serwisie YouTube mają załączone napisy i jednym kliknięciem możesz włączyć ich wyświetlanie, a nawet automatyczne tłumaczenie na język polski.

Uwaga! Szukając w Internecie różnych niecodziennych sposobów na zdobycie darmowych zasobów na pewno natkniesz się na wiele złodziejskich generatorów, które zazwyczaj naszą nazwy Clash Royale hack lub Clash Royale cheats. Nie radzimy ci z nich korzystać! W większości przypadków zostały one stworzone w celu wyłudzenia od ciebie pieniędzy, gdyż ostatecznie i tak nie otrzymasz obiecanych zasobów. Czy istnieją kody do Clash Royale? Wygląda na to że nie, autorzy nie wprowadzili do gry kodów, które mogłyby w jakiś sposób uprościć rozgrywkę.

TAGI:
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *