Zoom zwalnia 1300 pracowników, a prezes firmy rezygnuje z pensji!

Wygląda na to, że właśnie nadszedł czas na kolejne, masowe zwolnienia w jednym z dużych koncernów technologicznych. Tym razem mowa o firmie Zoom, czyli gigancie na rynku wideokonferencji. Z ostatnich doniesień wynika, że z pracą ma pożegnać się około 15% załogi, a prezes firmy zrezygnuje ze znacznej części swojego wynagrodzenia.

Fomen Fomen
Przeczytasz w 1 min

W ostatnim czasie seria masowych zwolnień w spółkach z branży technologicznej trwa niestety w najlepsze. Nie tak dawno mogliśmy przeczytać o redukcjach etatów, które dotknęły Twittera, PayPala czy Microsofta, a teraz, jak widać, przyszedł czas na kolejną znaną firmę.

Plany masowych zwolnień ogłosił bowiem Zoom, czyli nie kto inny jak firma, która swój sukces zawdzięcza masowej popularyzacji pracy zdalnej i prowadzenia wideokonferencji. Z doniesień wynika, że z pracą ma pożegnać się aż 1300 osób, a to stanowi około 15 % wszystkich osób zatrudnionych w firmie.

Jakby tego było mało, prezes Zooma, Eric Yuan, w geście solidarności z pracownikami firmy zdecydował się na znaczną obniżkę swojego wynagrodzenia. Mówi się, że jego wypłata w najbliższym czasie zostanie obniżona aż o 98%.

Tak czy inaczej, wszyscy pracownicy Zooma, którzy pożegnają się z firmą, będą na szczęście objęci odpowiednim systemem odpraw. Mowa tutaj o kwocie odpowiadającej wynagrodzeniu za 16 tygodni pracy, a nawet zachowaniu prawa do uzyskania rocznych bonusów oraz prywatnej opieki medycznej.

Zobacz także: Beyoncé na otwarciu luksusowego hotelu w Dubaju!
TAGI:
Udostępnij ten artykuł
Autor: Fomen
Blog fomen to ogrom recenzji produktów (w tym cyfrowych) i usług, a także poradniki, felietony, opiniotwórcze teksty, ciekawostki, wyjaśnienia zagadnień ze świata nauki i okazjonalne doradztwo w zakupach. Jesteś dumni, że udało nam się zbudować w sieci miejsce skupiające dużą społeczność pasjonatów nowych technologii i innowacji, rozrywki, motoryzacji, sportu, muzyki, filmów i seriali.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *